RAP Radomsko klubem filialnym Rakowa

21 Sep 2018 Share

Radomszczańska Akademia Piłkarska Radomsko została pierwszym klubem filialnym Rakowa Częstochowa.

We wtorkowe popołudnie prezesi Wojciech Cygan i Maciej Sztompka (RAP Radomsko) parafowali umowę o współpracy.  - Już od jakiegoś czasu współpracowaliśmy ze sobą, a dzisiaj podpisaliśmy umowę, która jasno określa warunki. Kilku zawodników z Radomska trafiło do Akademii Raków i widząc, jak ona się rozwija, jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Nie zakładamy, że od razu będą płynąć znaczące profity. Chcemy, aby dzięki naszej współpracy chłopcy wychowani w naszej akademii, a dalej w Rakowie, grali na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym  - mówi prezes RAP-u. 

 

Radomszczańska Akademia Piłkarska aktualnie ma w swoich szeregach około 350 młodych adeptów piłkarskich w rocznikach od 2006 do 2013.

 

- Cały projekt współpracy z klubami filialnymi opiera się na poziomach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym. Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu iż RAP Radomsko z dumą przekazał nam najzdolniejszych swoich wychowanków. My teraz tych chłopców będziemy chcieli wynieść na wyższy poziom współzawodnictwa, jak i na wyższy poziom ich marzeń piłkarskich. Jestem przekonany, że projekt klubów filialnych to projekt przyszłości - opowiada sternik Akademii Raków dyrektor Marek Śledź.

 

Oprócz profitów, jakie nasz klub będzie miał ze współpracy z klubami partnerskimi, po stronie Rakowa widnieje także zakres obowiązków. - Na nas ciąży olbrzymia odpowiedzialność. Współpraca nie polega na tym, żeby tylko pozyskiwać uzdolnionych zawodników. Musimy tworzyć pewne wartości, które są poza sportowe. Wartości współpracy, edukacji, wychowania, a także wartości ścieżek rozwoju dla zawodników. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w danym mieście, regionie czy nawet w skali kraju - wylicza dyrektor Śledź.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.