Program Elite – Miedź inwestuje w najlepszych!

5 Oct 2017 Share

Wsparcie specjalistów z kilku dziedzin i dodatkowe treningi pomogą w rozwoju najlepszym wychowankom Akademii Piłkarskiej Miedzi, którzy w przyszłości mają podołać wyzwaniom profesjonalnego futbolu. Akademia Piłkarska Miedzi ruszyła z programem Elite!

To nowatorski program szkolenia, którym objęci zostali najzdolniejsi wychowankowie Akademii Piłkarskiej Miedzi, którzy w perspektywie mogą trafić do pierwszej drużyny. Dodatkowe zajęcia ze specjalistami z kilku dziedzin mają ułatwić naszym wychowankom płynne przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej i podołanie wyzwaniom profesjonalnego futbolu. Do dodatkowego szkolenia trafili zawodnicy w wieku juniora wytypowani przez poszczególnych trenerów najstarszych grup szkoleniowych. Podczas selekcji byli i cały czas są oceniani pod wieloma względami. – Bierzemy pod uwagę kilka ważnych cech. Kandydaci do grupy elitarnej są oceniani m.in. pod względem potencjału piłkarskiego, zdolności ruchowych, własnego zdyscyplinowania oraz pasji do piłki nożnej. W naszym klubie bardzo mocno stawiamy na szkolenie – wyjaśnia Leszek Dulat, koordynator szkolenia w Akademii Piłkarskiej Miedzi.

 

Każdy zawodnik grupy Elite, oprócz treningów ze swoją drużyną, będzie dodatkowo odbywał indywidualne jednostki treningowe w tygodniu, które będą miały za zadanie poprawę jego umiejętności technicznych oraz możliwości ruchowych. Każde zajęcia będą prowadzone przez co najmniej dwóch trenerów, a w sumie nad rozwojem młodych zawodników czuwać będzie sztab kilku specjalistów, w tym m.in. psycholog i dietetyk. Każdy trening będzie konsultowany również z trenerami pierwszej drużyny Miedzi. Pieczę nad zawodnikami będzie sprawował także m.in. dr Dawid Goliński, który w Miedzi pełni rolę specjalisty od przygotowania motorycznego. – Staram się wprowadzać zawodników na taki stopień intensywności treningowej, jaki jest  w pierwszym zespole. Skoro w przyszłości ci chłopcy mają walczyć o miejsce w pierwszej drużynie, to muszą być gotowi, by podołać wyzwaniu treningów z seniorami – wyjaśnia Dawid Goliński.

 

Do grupy elitarnej trafiają najlepsi młodzi zawodnicy z występujących w 3 lidze rezerw Miedzi, a także z drużyn juniorów starszych i młodszych, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-19 i U-17. Miejsce w grupie Elite nie jest jednak dane na zawsze. Zawodnik swoim zaangażowaniem i wykonywaną pracą na każdym treningu musi potwierdzać, że na to miejsce zasługuje. Zawodnicy, którzy nie trafili do tej grupy we wrześniu, cały czas mają na to szansę poprzez odpowiednie zaangażowanie i codzienną pracę na regularnych treningach w swoich grupach wiekowych.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.