Powstała fundacja akademia GKS Bełchatów

31 Jul 2020 Share

GKS „Bełchatów” S.A. ma przyjemność poinformować o utworzeniu zapowiedzianej 1 lipca br. Fundacji Akademia GKS Bełchatów, która została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 31 lipca 2020 r.

Fundacja, która powstała z uwagi na nową koncepcję modelu finansowania GKS „Bełchatów” S.A., została zarejestrowana dzięki zaangażowaniu Miasta Bełchatowa i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, którzy wniosą środki finansowe na funkcjonowanie Akademii. To pozwoli odciążyć GKS „Bełchatów” S.A., który boryka się z problemami natury finansowej i powinno być pierwszym poważnym krokiem w kierunku stabilizacji na progu nowego sezonu rozgrywkowego.Fundator, czyli GKS „Bełchatów” S.A., z rekomendacji Miasta Bełchatowa wyznaczył pierwszy Zarząd Fundacji, w skład którego weszli jako prezes Zarządu Michał Antczak oraz wiceprezes Patryk Rachwał.Michał Antczak pełni w górniczym klubie funkcję rzecznika prasowego od 2005 roku. Świetnie znany kibicom piłki nożnej Patryk Rachwał to z kolei były zawodnik „Brunatnych” i członek sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.Radę Fundacji społecznie tworzyć będą: Wiktor Rydz, Jacek Berensztajn i Robert Osóbka.- Postawiliśmy na ludzi, którzy są blisko klubu i nie są powiązani ze sceną polityczną, które poza poświęceniem dla sprawy dodadzą wiedzę oraz doświadczenie – mówi prezes Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Wiktor Rydz. Z czasem skład Rady może być oczywiście powiększony o osoby, które będą w stanie pomóc Fundacji i klubowi. Na ten moment w historii klubu utrzymanie tak rozbudowanej akademii piłkarskiej to bardzo duży wydatek. Model funkcjonowania klubu będzie już inaczej wyglądać i wierzymy, że wspólnie będziemy wychodzić na prostą, ponieważ część środków będzie można przeznaczać na działalność sportowej spółki. Jeśli zaufała nam Polska Grupa Energetyczna, to wierzę, że pojawią się też nowi sponsorzy.


 
- Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie w ten projekt Pani Prezydent Marioli Czechowskiej, bez której pomocy nie byłoby tej Fundacji. Z pewnością jej aktywność pomogła w rozmowach z PGE Polską Grupą Energetyczną, która będzie największym darczyńcą Fundacji. Złożyliśmy już stosowną ofertę ze świadczeniami dla naszego energetycznego giganta na najbliższy sezon – dodał Wiktor Rydz.Przypomnijmy, że podczas briefingu w siedzibie GiEK S.A. Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Wojciech Dąbrowski poinformował o ponownym zaangażowaniu PGE w bełchatowski klub.- Chcemy wspierać dzieci i młodzież, które trenują w tym klubie. Ma on tutaj wiernych kibiców i ogromne tradycje. Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii społecznych i ta decyzja o wsparciu społeczności lokalnej, tak, aby mógł funkcjonować GKS Bełchatów, jest właśnie tego dowodem – powiedział wówczas Wojciech Dąbrowski. Zaznaczył, że środki zostaną przekazane na pierwszy rok działalności. Zadeklarował również, że PGE będzie wspierało klub w kolejnych latach.Fundacja Akademia GKS Bełchatów na podstawie umowy z klubem przejmie całość szkolenia dzieci i młodzieży z GKS „Bełchatów” S.A. Celami statutowymi Fundacji będą m.in. upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, polegające na wspieraniu, promocji i pomocy w rozwoju kariery sportowej młodych sportowców, opracowywanie programów na rzecz zwiększenia udziału dzieci i młodzieży w sporcie, prowadzenie działalności edukacyjnej, oświatowej, pedagogicznej i wychowawczej czy np. prowadzenie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, w tym szkół mistrzostwa sportowego, wspieranie trenerów objętych działalnością statutową Fundacji.Fundacja może przyjmować zarówno w kraju, jak i z zagranicy darowizny, zapisy, spadki, subwencje, w tym świadczenia przekazywane przez podmioty gospodarcze.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.