Pomocna ręka kibiców z Fortuna 1 Ligi. Razem przeciwko koronawirusowi

2 Apr 2020 Share

W czasach pandemii koronawirusa kto może, ten pomaga polskiej służbie zdrowia, na barkach której spoczywa nasze zdrowie. W akcję wsparcia lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych włączyli się kibice klubów Fortuna 1 Ligi.

Kibicowska pomoc zatacza coraz szersze kręgi. Stowarzyszenie Kibiców Radomiaka "Tylko Radomiak" na stronie zrzutka.pl zorganizowało zbiórkę funduszy w wiadomym celu. - Był post, jest odzew. Dawajcie Kochani walka trwa. Zachęcamy wszystkich. Osoby prywatne, firmy, instytucje. Kto może niech będzie z nami. Za każdą złotówkę WIELKIE ZIELONE DZIĘKI #dajkopawKorone - piszą na swojej facebookowej stronie. Wcześniej z kolei zebrali pieniądze na zakup niezbędnych rzeczy (maseczki, rękawiczki, kombinezony, atomizery, okulary ochronne, okulary ochronne, środki do dezynfekcji) oraz inne produktów (woda, herbata, kawa, posiłki). Wszystkie te artykuły trafiły do radomskich szpitali. - Wirus może dotknąć każdego, bez wyjątku. Dlatego tak ważne, aby ludzie, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z zarazą nie byli dziś sami - piszą fani z Radomia.

 

Środki pierwszej pomocy Szpitalowi Miejskiemu dostarczyli także kibice GKS-u Tychy. W asortymencie dla szpitala znalazły się: podkłady, ręczniki, prześcieradła, czy rękawice ochronne. "Piękny gest ze strony kibiców GKS Tychy. Wszystkie te środki niezwykle ułatwią nam pracę w tym trudnym okresie. W imieniu całej placówki składamy serdeczne podziękowania" - wpis takiej treści pojawił się na Facebooku placówki w Tychach.

 

Obojętni na potrzeby ośrodków zdrowia nie zostali też sympatycy Stali Mielec. Oni z kolei zorganizowali akcję pomocy seniorom, szczególnie narażonym na ostry przebieg koronawirusa. Pomoc fanów polega na wyprowadzaniu psów, robieniu zakupów, wybieranie leków. W dodatku prowadzona była zrzutka, której fundusze zostały przeznaczone w całości na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Co więcej, "Brygada SMoczka wystartowała z akcją zbiórki wody dla Pogotowia Ratunkowego". - Pamiętajmy ze cała załoga ratowników, lekarzy, pielęgniarek i innych osób pełniących ważne funkcję w szpitalu w pierwszej kolejności naraża się i walczy o nasze zdrowie. Dlatego nie zostawiamy ich samych! - apelują kibice drużyny z Podkarpacia.

 

Aktywni na polu wspólnej walki z koronawirusem są sympatycy Zagłębia Sosnowiec. - Dziś [27 marca] do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu dostarczamy pierwszą partię potrzebnych rzeczy. Od środy do piątku trwała zbiórka pieniędzy. Wraz ze Stowarzyszeniem Sportowe Zagłębie oraz wszystkimi kibicowskimi dzielnicami Sosnowca, kibicowskimi miastami Zagłębia Dąbrowskiego i FC w dwa dni uzbieraliśmy 6200zł! Dla wszystkich wpłacających szacunek za pomoc w akcji! - informują zagłębiacy.

 

W inną formę pomocy zaangażowali się kibice Miedzi Legnica. Oni z kolei pomagają swojemu koledze z trybun w sprowadzeniu z Włoch ciała mamy, która była ratowniczką medyczną. Zbiórka środków na ten cel trwa za pośrednictwem strony pomagam.pl. Na stronie miedzlegnica.eu czytamy: - Mama jednego z kibiców Miedzi zmarła z przemęczenia na zawał serca. W tym trudnym okresie służyła innym swoją pomocą, pracując jako ratownik medyczny w jednym z włoskich szpitali. Koszty sprowadzenia ciała do Polski są wysokie, dlatego apelujemy o pomoc kibicowi zielono-niebiesko-czerwonych w godnym pochowaniu mamy wśród swoich bliskich. Każda złotówka się liczy. 

 

Ci sami kibice rozpropagowali inicjatywę #KiboleRatownikom. - W kilka dni we własnym gronie mobilizujemy się do pomocy i organizujemy środki finansowe. Udaje nam się zebrać prawie 15 000 zł. Decydujemy się nie przekazywać tego w formie gotówki, ale pójść krok dalej - znaleźć i dostarczyć możliwie najszybciej to czego brakuje Ratownikom najbardziej. Za te kwotę kupujemy: profesjonalne maski, maseczki jednorazowe, kombinezony, gogle ochronne, płyny antybakteryjne oraz rękawiczki. Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy pomogli nam zebrać tak szybko, tak fajną kwotę. Panowie i Panie z Ratownictwa Medycznego - kibicujemy Wam równie mocno co naszej drużynie. Jesteśmy z Wami! - poinformowała grupa "Ultra Miedź Legnica".

 

To jednak nie koniec pozytywnych akcji z udziałem legnickich fanów. Otóż, zakupili oni dwa tysiące butelek wody dla pacjentów lokalnego szpitala. Mało tego, przedstawicielki płci pięknej, które na co dzień wspierają piłkarzy "Miedzianki" z trybun, skrzyknęły się i szyły maseczki antywirusowe. Pozostali kibice wsparli je, tnąc materiały, które potem służyły do szycia.

 

Natomiast fani GKS-u Jastrzębie swoje wsparcie polskiej służbie zdrowia okazali poprzez zebranie akcesoriów, które trafiły potem w ręce personelu lekarskiego i pielęgniarskiego w jastrzębskim szpitalu wojewódzkim."Od paru dni prowadzimy działania wspomagające pracę naszego szpitala na tą chwilę udało nam się zdobyć już termometry bezdotykowe oraz zebrać w swoim gronie prawie 3 tysiące złotych jednak potrzebujemy jeszcze kupić m.in. płyn dezynfekujący, przyłbice ochronne, stroje ochronne, gogle ochronne, rękawiczki, maski ochronne FPP3. Zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji, a my będziemy stopniowo przekazywać zebrane towary". Więcej informacji na profilu GKS Jastrzębie - od kibiców do kibiców. 

 

Do ogólnopolskiej akcji dołączyły grupy kibicowskie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka, zainicjowana przez bielskatwierdza.pl, środków niezbędnych jednostkom sanitarnym w regionie Bielska-Białej. "Nikt z nas nie przypuszczał, że przyjdzie nam żyć w czasach w których wirus SARS-CoV-2 może być tak bezwzględny w swym działaniu. Bielskie i okoliczne szpitale robią co mogą, żeby zapewnić bezpieczeństwo nam oraz naszym bliskim. My jako społeczność kibicowska chcemy wesprzeć ratowników. Maseczki, rękawiczki ochronne, a także podstawowe artykuły spożywcze to rzeczy których teraz potrzebują najbardziej. Zaczynamy zbiórkę, a za zebrane środki będziemy kupować wszystko co potrzebne i regularnie dostarczać do szpitali. Nie bądźcie obojętni, walczmy o jak najszybszy powrót do normalności oraz powrót na trybuny".

 

Blisko 20 tysięcy złotych na rzecz Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie chcą przekazać grupy sympatyzujące ze Stomilem. Akcja "Stomil dla Szpitala" cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak informuje stomil.olsztyn.pl: "Ze względu na rozprzestrzenianie się infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 pojawiła się konieczność monitorowania sytuacji epidemiologicznej w zagrożonych rejonach, dlatego Laboratorium Analityczne Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie chce sprostać temu zadaniu. Zakup potrzebnego sprzętu przyspieszy diagnozowanie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. W tym ciężkim dla wszystkich czasie, mając na uwadze problemy z dofinansowaniem służby zdrowia, kibice Stomilu postanowili włączyć się w walkę i wspomóc szpital za pomocą funduszy. Naszym celem jest zebranie kwoty wynoszącej co najmniej 19 450 zł. W tym celu zostało założone specjalne konto, z którego wszystkie wpłaty zostaną przekazane Szpitalowi Miejskiemu".

 

Razem w jednym celu działają grupy fanowskie GKS-u Bełchatów. Ów grupy wystartowały ze zbiórką środków finansowych. Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie, w którym personel zgłosił duże braki w zapasach m.in. maseczek ochronnych czy środków dezynfekujących, które są niezbędne w walce z wirusami. Z tą samą inicjatywą wyszły Stowarzyszenie Kibiców Sandecji oraz Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz. Tutaj także akcja odbywa się za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

 

#NieIdźWKorone - to natomiast pomysł grupy Jedna Odra, zrzeszającej fanów Odry Opole. Stowarzyszenie zorganizowało pomoc w dwóch formach: wsparcia osób z grupy wysokiego ryzyka oraz zbiórki środków na zakup niezbędnego wyposażenia dla szpitali i pogotowia (m.in. woda, środki medyczne). Na facebookowej stronie Jednej Odry aktualizowane są na bieżąco kolejny kroki pomocy tzn. co i w jakiej ilości zostało zakupione i ile udało się zebrać.

 

Kibice klubów Fortuna 1 Liga pokazali wielką solidarność w tym wyjątkowy czasie. Wykazali jedność, działając w myśl zasady: wszyscy razem wobec wspólnego wroga. Być może, wspólnymi siłami uda się szybko opanować pandemię. Bez was kibice ta walka nie byłaby tak skuteczna! ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.