Polska Grupa Energetyczna sponsorem FKS Stal Mielec przez kolejny rok

1 Sep 2017 Share

Dokładnie rok temu – 1 września, Polska Grupa Energetyczna została głównym sponsorem FKS Stal Mielec. Teraz umowę tę przedłużyła o kolejne dwanaście miesięcy. – Spełniły się nasze oczekiwania odnośnie tego klubu – podkreślał Henryk Baranowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej.

O przedłużeniu umowy z Polską Grupą Energetyczną zarząd FKS Stali Mielec poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem Henryka Baranowskiego – prezesa zarządu PGE i Tomasza Poręby – europosła, który wspierał rozmowy ze spółką.

 

– Jest mi niezmiernie miło kolejny raz gościć szefostwo Polskiej Grupy Energetycznej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ta współpraca będzie trwała nadal i obiecujmy, że będziemy robić co w naszej mocy, by reklamować PGE jak tylko możemy, aby w kolejnym roku znów można było rozmawiać o przedłużeniu umowy – mówił na wstępie Jacek Orłowski, prezes FKS Stali Mielec.

 

Kolejna umowa sponsorska pomiędzy Polską Grupą Energetyczną i FKS Stalą Mielec to efekt udanej współpracy w ciągu minionego roku. – Mamy dzisiaj szczególną okoliczność. Po roku współpracy z klubem piłki nożnej FKS Stal Mielec, przedłużamy tę umowę na kolejny okres. Z dotychczasowej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni, spełniły się nasze oczekiwania odnośnie tego klubu. Jesteśmy pod głębokim wrażeniem zarówno organizacji, jak i zaangażowania wszystkich ludzi związanych z tym klubem – podkreślał Henryk Baranowski. – Wierzymy w to, że ta współpraca pomoże nam dalej z jednej strony rozwijać klub, z drugiej – bliżej współpracować ze społecznością lokalną jako Polska Grupa Energetyczna, jako ten dostawca i energii i ciepła, który działa na swoim terenie historycznym.

 

 

– Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie nasze założenia odnośnie dalszej współpracy z klubem, że dalej będzie się on rozwijał i dalej realizował te wspólne cele, które sobie założyliśmy. Dzięki temu będzie służył społeczności lokalnej, a jednocześnie będzie wzmacniał wizerunkowo Polską Grupę Energetyczną na czym na szczególnie zależy – mówił prezes Baranowski. – Życzymy władzom klubu i działaczom, by klub wrócił do tej chwały, którą kiedyś miał. Będziemy wspólnie do tego dążyć. My ze swojej strony dołożymy wszelkiej staranności, żeby klub wspomóc, ku obopólnej korzyści.

 

Nowa umowa obowiązywać będzie przez kolejny rok z opcją jej przedłużenia. – Umowa została przedłużona na kolejny rok. Po tym czasie jak zwykle dokonujemy oceny efektów naszej współpracy. Jeżeli te efekty będą zadowalające, będziemy podejmować decyzję o kolejnych okresach – zapewniał Henryk Baranowski.

 

Negocjacje z Polską Grupą Energetyczną wspierał europoseł Tomasz Poręba, który jest kibicem mieleckiej Stali. – Przede wszystkim chcę bardzo podziękować za to dzisiejsze spotkanie prezesowi Baranowskiemu, szefowi grupy PGE za to, że możemy dalej w kolejnych miesiącach współpracować, że FKS Stal Mielec nadal będzie miała sponsora, który będzie ten klub wspierał i za to, że prezes nam rok temu zaufał – powiedział Tomasz Poręba. – Pamiętam, jak byłem pierwszy raz u pana w Warszawie, pamiętam nasze rozmowy i cieszę się, że to wszystko, co wtedy ustaliliśmy, omówiliśmy i wzajemnie obiecaliśmy, zostało zrealizowane i że ta umowa będzie kontynuowana.

 

– Mogę tylko zapewnić, że mamy w tym momencie bardzo dobry, perspektywiczny, zmobilizowany zespół. Chcemy grać spokojnie, bez presji, ale z takim celem, który dla nas jest ważny, aby w najbliższych miesiącach i latach, odbudować tę świetność FKS Stali Mielec. Jestem przekonany, że Polska Grupa Energetyczna jest i będzie bardzo ważnym elementem tego naszego planu – dodawał poseł Poręba.

 

Tomasz Poręba zaznaczał, że FKS Stal Mielec to grupa ambitnych ludzi. – Gramy w 1 lidze. Te mecze, które ostatnio miały miejsce, to mecze, gdzie zawodnicy naprawdę zostawili bardzo dużo zdrowia na boisku, zwłaszcza w tym ostatnim z Miedzią Legnica. To jest grupa ludzi ambitnych, ludzi, którzy mają poczucie własnej wartości i chcą walczyć o najwyższe cele. Tak jak Polska Grupa Energetyczna. Bo to też grupa ludzi ambitnych. Zarząd i całe przedsiębiorstwo, walczą o najwyższe cele w swojej dziedzinie – zaznaczał Tomasz Poręba.

 

 

 

– Bardzo dziękujemy za to zaufanie. Zarówno trener, zawodnicy, zarząd klubu i moja osoba, zrobimy wszystko, aby to zaufanie, którym państwo nas obdarzyliście w ostatnich miesiącach, było zaufaniem, które będzie budować nasze relacje również w przyszłości – mówił Poręba. – Chcę też powiedzieć, że dla mnie jako polityka, istotne jest, że oto ważna spółka skarbu państwa, zajmująca się energetyką w naszym kraju, inwestuje w Polskę wschodnią, inwestuje w region mielecki, w Podkarpacie. To jest coś, czego w ostatnich latach nie było. Dla mnie osobiście jako polityka, jest istotne, że jesteśmy w Polsce w takim momencie, że najważniejsze podmioty, które decydują o przyszłości naszego kraju, zwłaszcza w przypadku branży energetycznej, chcą się angażować w Polskę wschodnią, która ciągle potrzebuje rozwoju, wsparcia, inwestycji – dodawał.

 

Poseł Poręba przypominał, że PGE wspiera nie tylko pierwszy zespół, ale i młodzież. – Jestem pewien, że logo FKS Stali Mielec oraz te nasze plany i ambicje, przyczynią się do tego, że PGE będzie zyskiwało w oczach Polaków, jako ta spółka, która w sposób realny, rzetelny i bardzo profesjonalny, wspiera rozwój Polski wschodniej – mówił Poręba. – Dla nas to bardzo istotne i ma to nie tylko przełożenie na pierwszy zespół. Przypomnę, że FKS Stal Mielec to również blisko 500 młodych adeptów piłki nożnej, którzy grają w różnych kategoriach wiekowych, którzy się uczą, którzy uprawiają piłkę nożną, mają też wielki talent i wielkie ambicje. Dzięki zaangażowaniu Polskiej Grupy Energetycznej, ci młodzi ludzie również mają perspektywy rozwoju i realizowania swoich marzeń w Mielcu.

 

– W imieniu nas wszystkich chcę jeszcze raz pięknie podziękować. Jestem pewien, że ta współpraca, a myślę, że można ją nazwać modelową, będzie trwać nadal z korzyścią dla nas wszystkich i Polska Grupa Energetyczna będzie takim podmiotem niezwykle istotnym w tych naszych planach i zamierzeniach jeżeli chodzi o rozwój piłki nożnej w Mielcu – dodawał europoseł.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.