Pogoń zagrała dla Pawła

25 Apr 2017 Share

W sobotę 22 kwietnia w hali sportowej ARMS przy ul. Prusa 6 odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Gramy dla Pawła" zorganizowany przez Radnego Miasta Siedlce Roberta Chojeckiego.

Środki zebrane w czasie turnieju zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Pawła Matłacza, wychowanka MKP Pogoń Siedlce, który dwa lata temu podczas meczu IV ligi z Bzurą Chodaków doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.

 

Stawką turnieju nie były punkty, ani trofea, ale walka o zdrowie Pawła. Kibice i przyjaciele byłego bramkarza Pogoni, Orląt Łuków i Mazovii nie zawiedli, okazując szczodre serce. Zebrana kwota (ok. 6000 złotych) musi imponować, a z pewnością jeszcze wzrośnie. Do 1 maja w utworzonym wydarzeniu na Facebooku potrwa aukcja cennych gadżetów sportowych, z której wpływy trafią do Pawła. W sprawie szczegółów można skontaktować się z Robertem Chojeckim, tel. 509 777 590.

 

Organizatorzy dziękują Pawłowi Matłaczowi, który dzień po dniu pokazuje determinację i jak przystało na sportowca dzielnie walczy o godność i zdrowie. Patronat nad turniejem objęli: poseł na Sejm RP Jolanta Hibner oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciechowi Kudelskiemu. Partnerami turnieju byli: ARMS, MKP Pogoń Siedlce, Fundacja Legii, Komnet Media oraz Meditrans Siedlce.

 

Specjalne podziękowanie za wsparcie finansowe turnieju i aukcji charytatywnej należą się: firmie Mostostal Siedlce, radnej Magdalenie Daniel, Arturowi Borucowi, Robertowi Borucowi, Cezaremu Demianiukowi, Marcinowi Paczkowskiemu, Jakubowi Karczewskiemu, Sylwestrowi Budze i Podlasiu Sokołów Podlaski, Marcinowi Derkaczowi i szkółce piłkarskiej Olimp Stok Lacki oraz Robertowi Kwiatkowskiemu. Przy organizacji turnieju pomogli: Robert Chojecki, Kamil Gołoś, Marcin Kozak, Piotr Fiuk, Krzysztof Pawlusiewicz, Bartosz Tarachulski, Łukasz Firus, Jan Niedziółka, Wojciech Prejs, Cezary Kowalski, Ireneusz Stańczuk, Konrad Szostek, Maciej Sztajnert oraz Kamil Sulej.

 

W sportowej rywalizacji po emocjonującym finale pierwsze miejsce zajęła drużyna Mostostalu Siedlce, wygrywając z Euroimpexem po rzutach karnych (2:2 w regulaminowym czasie i 3:1 w serii jedenastek). W meczu o trzecie miejsce Gołoś Team pokonał Autopodlasie Toyota Siedlce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Roberta Kwiatkowskiego, a najlepszym bramkarzem został Paweł Wójcik.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Mostostal Siedlce

2. Euroimpex

3. Gołoś Team

4. Autopodlasie Toyota Siedlce

5. Konrad Klimatyzacja

6. Old Boys Pogoń Siedlce

 

Kolejna edycja turniejowych zmagań na rzecz Pawła Matłacza została zaplanowana na jesień.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.