Pierwszoligowcy nagrodzeni

5 Feb 2020 Share

Akcje marketingowe, CSR-owe i social mediowie klubów Fortuna 1 Ligi odbijały się szerokim echem w piłkarskiej Polsce. Pisano o nich w mediach regionalnych, ale również ogólnopolskich. Stawały się hitem internetu z dziesiątkami, a niekiedy setkami tysięcy interakcji. Postanowiliśmy przeprowadzić konkurs, w którym działy marketingu doceniałyby najlepsze akcje rundy jesiennej. Nagrodzone zostały również kluby, które osiągnęły najlepsze wyniki w programie afiliacyjnym naszego sponsora tytularnego firmy Fortuna.

Social media ninja, czyli ten, który w mediach społecznościowych czuje się jak ryba w wodzie. Pierwsze miejsce zajął GKS Bełchatów ze swoją polityką promocyjną meczów – plakaty stylizowane na postery filmowe czy też wykorzystanie kultowych filmów tj. „Rejs”, „Z archiwum X”. Bełchatowianie przygotowali również karty FUT tuż przed premierą gry FIFA20. Na drugim placu ulokowali się legniczanie. Ich propozycją była akcja real time marketing, czyli pamiętna błyskawiczna odpowiedź na ultimatum Odry Opole. Trzecim wyróżnionym zespołem został GKS Tychy za kampanię #NoweRozdanie, która miała podkreślić różnorakość zmian w klubie – począwszy od struktur, przez prezesa i nowych zawodników. Przygotowywane w social mediach informacje pokazywano w formie gier karcianych.

 

Najlepsza akcja marketingowa to propozycja Podbeskidzia Bielsko-Biała, czyli kampania „Ponad nami tylko góry” – podkreślająca lokalność, góralską tożsamość. Zaprezentowane zostały koszulki z unikalnym haftem oraz kalendarz wykonany w górskim krajobrazie. Drugie miejsce zajął lider w tabeli – Warta Poznań ze swoją akcją #WartoBudować. Trener powołał lokalne firmy do wspierania klubu, zawodnicy występowali z QR kodem na koszulkach, a teraz… poznaniacy zapowiadają pojawienie się nowego sponsora, które jest bezpośrednim skutkiem tej akcji. Brąz otrzymał Chrobry Głogów za zachęcanie dzieci do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Ośmiu trenerów, osiem boisk przyszkolnych. Świetna współpraca trenerów z dziećmi powodowała jednak, że osiedlowe grupki często opuszczały swój teren i razem spotkały się na basenach, stadionie podczas meczów Chrobrego, w parkach, siłowniach, w kinie, a nawet na kajakach.

 

Nasz sponsor tytularny – Zakłady Bukmacherskie Fortuna przygotowały także dwa inne wyróżnienia dla klubów. Najlepszy wynik pod względem afiliacji osiągnęły zespoły: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Chojniczanka Chojnice oraz GKS Tychy. Najwięcej zarejestrowanych kart FKP: Radomiak Radom, Stomil Olsztyn a także PGE FKS Stal Mielec. 

 

Gratulujemy wyróżnionym, ale i wszystkim naszym pierwszoligowcom, bo przygotowali ponad siedemdziesiąt kreatywnych propozycji. Współpraca z takimi działami PR-u i marketingu to czysta przyjemność! W końcu #PierwszaLigaStylŻycia!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.