Pierwszoligowcy charytatywnie

22 Dec 2020 Share

Kluby z Fortuna 1 Ligi znane są z nieprzewidywalności na murawie… i wielkiego serca. Zarówno zawodnicy i trenerzy, jak i kibice z chęcią angażują się do pomocy. Promują zbiórki środków na poprawę losu, organizują licytacje na rzecz chorych dzieciaków czy spełniają ich marzenia.

Choć grudzień to czas, w którym pomaganie wybrzmiewa najmocniej, u pierwszoligowych ekip wychodzenie z sercem do drugiego człowieka… trwa cały czas! Najlepiej pokazują to przykłady Zagłębia Sosnowiec, które zakupiło 100 par butów dla podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych. Z pewnością słyszeliście też o misiowej akcji Górnika Łęczna, który został zainspirowany inicjatywą rodem z Holandii. Nasi Górnicy przełożyli to na polski grunt i… zachęcili kolejne kluby do pomocy, w tym wielu pierwszoligowców! Do akcji przyłączyły się jednak zespoły z wielu klas rozgrywkowych, a także dziennikarze i zwykli, ale bardzo niezwykli, kibice.  W łódzkim Widzewie zorganizowano zbiórkę krwi – 110 litrów na 110 lat (więcej o tych akcjach pisaliśmy tu). Wiele klubów m.in. Chrobry Głogów wspierało licytacje oficjalnymi gadżetami klubowymi – wszystko, by pomóc tym, którzy takiej pomocy potrzebują.

 

Przed świętami Resoviacy oddali… osocze ozdrowieńców i do tej akcji zachęcali także innych, a w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom sekcja piłki nożnej pomogła rodzinie ze Skołyszyna. Społeczność Sandecji przygotowała świąteczne paczki dla dzieciaków ze szpitala, a ŁKS i Widzew Łódź… wzięły udział w zupełnie innych derbach: walce na pierniki, a wszystko w szczytnym celu, dla Domu w Łodzi. Łódzkie kluby pokazały, że do pomocy można zmobilizować wszystkie sekcje (cały Widzew wziął udział w kibicowskiej akcji #WiaraDlaDzieciaków), a także zachęcić młodzież do działania, jak w przypadku Łódzkiego Klubu Sportowego, gdzie świąteczne pierniki przeznaczone na aukcję malowali zawodnicy Akademii. GKS Tychy we współpracy z fundacją ESPA przekazał paczki najbardziej potrzebującym rodzinom. Trafiły one do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i placówki „Kwadrat” w Tychach. W rolę Świętego Mikołaja wcielili się zawodnik Dominik Połap, prezes Leszek Bartnicki i przedstawiciele fundacji.

 

Arka wsparła Oddział Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przekazując na licytację oficjalną piłkę z Select z autografami, a jej społeczność tradycyjnie zorganizowała Żółto-Niebieskiego Mikołaja. Miedź przekazała koszulkę, by wesprzeć akcję #MyszkaAmelia, a Fundacja Akademia Górnika Łęczna i Korona Kielce wsparły akcję Szlachetna Paczka. GKS Jastrzębie już zapowiada, że zagra z WOŚP, a my z dumą możemy powtórzyć, że to tylko część inicjatyw pierwszoligowych klubów.

 

Dobro wraca!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.