Pierwsza taka platforma w Grudziądzu działająca na tak szeroką skalę [Rozmowa]

26 Apr 2017 Share

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Olimpii Grudziądz ogłosili powstanie klubu biznesu. To kolejne tego typu przedsięwzięcie w Nice 1 Lidze. Jak będzie wyglądać klub biznesu w Grudziądzu? O to zapytaliśmy Jacka Bojarowskiego – prezesa Olimpii Grudziądz.

Co skłoniło władze Olimpii do założenia klubu?

 

Jacek Bojarowski, prezes Olimpii Grudziądz: Pomysł założenia Klubu Biznesu powstał bardzo dawno. Od kilku lat w Olimpii Grudziądz działał projekt będący jego zalążkiem. Latem zeszłego roku zastanowiliśmy się jak zbudować coś większego. Kluby muszą iść z duchem czasu i stawiać na rozwój. Nice 1 Liga to rozpoznawalna i stale rozwijająca się marka. Myślę, że wszystkie kluby będą podążały ścieżką rozwoju i modernizowały swoje założenia biznesowe.

 

Kiedy zrodził się pomysł założenia klubu biznesu?

 

Jak już wspomniałem nieformalnie taki klub działał już od kilku lat. Przed rozpoczęciem sezonu postanowiliśmy zastanowić się nad planem rozwoju na najbliższe miesiące. W biznesie rozwój jest potrzebny i ciągłe zmiany są nieuniknione. Postanowiliśmy zmienić formułę z naszymi sponsorami i partnerami i stworzyć coś nowego. Coś co będzie nowoczesne, dawało szansę rozwoju i działało z jeszcze większą korzyścią dla obu stron.

 

Ile czasu zajęło wdrożenie pomysłu w życie? Co było najtrudniejsze?

 

Wdrożenie wszystkiego trwało kilka miesięcy. Niektóre rzeczy już istniały i wymagały tylko odświeżenia. Najtrudniejsze było zbudowanie pakietów dla partnerów oraz wdrożenie wszystkiego w życie. Od wiosny w Warszawie trwają szkolenia dla wszystkich klubów zaplecza Ekstraklasy. To na pewno pomogło i ułatwiło przejść przez niektóre procesy.

 

 

 

 

Od czego zamierzacie zacząć? Jakie są plany na najbliższe miesiące w funkcjonowaniu klubu biznesu?

 

Projekt wystartował wiosną i działa bardzo prężnie. Na początku kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie w gronie obecnych, jak i nowych partnerów Olimpii Grudziądz w ramach Klubu Biznesu. Wzajemna integracja to dla nas podstawa. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy zacieśniali więzi z partnerami oraz zdobywali nowych. Jest to pierwsza taka platforma w Grudziądzu działająca na tak szeroką skalę.

 

Czy klub biznesu Olimpii będzie przypominać inne działające w Nice 1 Lidze czy też zobaczymy inny plan działania?

 

Z pewnością tak. Większość klubów biznesu ma za zadanie łączenie przedsiębiorców poprzez piłkę nożną. Wspólny mianownik jest ten sam. Poprzez wspólne szkolenia poznajemy sposoby działania innych klubów i możemy wybierać sprawdzone już rozwiązania. To spore ułatwienie. Jednak każdy klub to inny rynek przedsiębiorców i my będziemy starali się dopasować wszystkie rozwiązania do panujących w Grudziądzu warunków.

 

Czy klubowi biznesu będzie dedykowana inna strona, skąd będzie można dowiedzieć się o jego działaniach?

 

Na chwilę obecną nie planujemy budować nowej strony Klubu Biznesu. W najbliższym czasie powinna powstać zakładka na oficjalnej stronie Olimpii Grudziądz. Będzie ona zawierać informacje o funkocjonowaniu, nowych partnerach i kolejnych inicjatywach. Wykorzystujemy również swoje media społecznościowe informując jak największą rzeszę ludzi o naszych działaniach.

 

 

 

Ile osób będzie oddelegowanych w klubie do prowadzenie nowej inicjatywy?

 

Na chwilę obecną w projekt zaanagażowanych jest 5-6 osób. Każda z tych osób oddelegowana jest do pewnej części całości projektu. Są osoby, które zajmuje się zdobywaniem nowych, jak i dbaniem o obecnych partnerów.

 

Czy są już pierwsi chętni do uczestnictwa w klubie?

 

Odzew na powstanie Klubu Biznesu był bardzo duży. Poza firmami, które współpracowały z nami od dawna w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dołączyło do nas prawie 30 firm. Myślę, że na początek jest to bardzo dobry wynik. Współpracujemy obecnie z blisko 100 firm. Ale nie poprzestajemy na tym i wciąż będziemy budować jeszcze większy projekt. Jeżeli utrzymamy tempo rozwoju i zaangażowanie w Klub Biznesu to stanie się on najbardziej rozpoznawalną marką biznesową w mieście.

 

 

Zamierzamy prowadzić cykliczne spotkania podczas śniadań oraz brunchów. Każde takie spotkanie to okazja do podsumowania działania Klubu. Większość członków Klubu spotyka się podczas spotkań Olimpii Grudziądz. Dzień meczowy to świetna okazja na rozmowy i wymianę kontaktów. Staramy się spełniać wszystkie oczekiwania i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów. Organizujemy również wspólne wyjazdy na mecze Olimpii Grudziądz na innych stadionach. Do tej pory organizowaliśmy wyjazdy na mecze reprezentacji Polski. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.