PGE GiEK S.A. będzie sponsorem GKS Bełchatów

4 Oct 2019 Share

Przed siedzibą PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przy ul. Węglowej w Bełchatowie odbył się briefing prasowy z udziałem posłanki na Sejm RP oraz prezesa zarządu GKS „Bełchatów” S.A. Wiktora Rydza.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów poinformowano, iż wkrótce zostanie zawarta umowa, na mocy której PGE GiEK S.A. zostanie sponsorem GKS „Bełchatów” S.A. na sezon 2019/20. Szczegóły umowy są jeszcze dopracowywane.

 

O tej dobrej informacji jako pierwsza poinformowała pani Małgorzata Janowska:

 

- Chciałam przekazać bardzo dobrą informację, że GKS Bełchatów w dalszym ciągu będzie związany z GKS PGE. Wkrótce podpisywana będzie umowa sponsoringowa z klubem, dzięki której GKS Bełchatów będzie mógł funkcjonować. Nie ukrywam, że od kilku miesięcy zajmowałam się tym tematem i cieszę się, że udało się pozyskać środki na rzecz bełchatowskiego klubu. Bardzo się z tego powodu cieszę i chciałam z tego miejsca podziękować Zarządowi PGE i Henrykowi Baranowskiemu, Prezesowi Zarządu, który przychylił się do moich próśb oraz Robertowi Ostrowskiemu, Prezesowi Zarządu PGE GiEK S.A. i Zarządowi tej spółki. Sponsorem klubu będzie PGE GiEK S.A. a nie PGE Polska Grupa Energetyczna jak do tej pory. Chciałam również podziękować wszystkim kibicom i osobom zaangażowanym w to, bo bez Was nie udałoby się wywalczyć tych pieniędzy, dzięki którym GKS może normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że środki, które będą przeznaczone będą rosły i będziemy o to oczywiście walczyć.

 

- Dziękuję w imieniu całej społeczności GKS Bełchatów – powiedział z kolei Wiktor Rydz. Czekaliśmy na tę wiadomość od dłuższego czasu i po raz kolejny okazuje się, że cierpliwość popłaca. Nauczyliśmy się jej i dlatego też czekaliśmy i wierzyliśmy w to, że finał tych rozmów, które zostały podjęte, będzie dla nas szczęśliwy i to się właśnie dokonuje. Bardzo dziękuję pani poseł Małgorzacie Janowskiej za kompetentne i skutecznie działanie w naszym temacie. Duże podziękowanie również dla Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i PGE GiEK S.A. z panem Prezesem Robertem Ostrowskim na czele za to, że udało się wypracować taką formułę sponsoringową, dzięki której będziemy funkcjonować. Wiedzieliśmy, że są z tym pewne trudności, ale dzięki zaangażowaniu i determinacji tych ludzi udało się je pokonać.. Dziękuje również wszystkim pracownikom spółki PGE GiEK S.A., którzy włączyli się w tą pomoc. Cały czas czuliśmy ich wsparcie. Mogliśmy chociaż chwilowo spać spokojnie i liczyć na to, że finał będzie dla nas radosny. Ze swojej strony deklaruję, że ta współpraca będzie z korzyścią dla obu stron. Myślę, że pokazaliśmy, iż ten klub idzie w dobrym kierunku. Poprawiła się sytuacja sportowa i finansowa. Myślę, że warto takiemu klubowi jak nasz zaufać i za to zaufanie i wsparcie serdecznie dziękuje.

 

- Na tę chwilę umowa jeszcze nie jest podpisana. Ostatnie jej zapisy są jeszcze omawiane przez zespół prawny spółki PGE i myślę, że w przyszłym tygodniu zostanie ona parafowana – zakończył sternik górniczego klubu.

 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi sześć oddziałów zlokalizowanych na terenie czterech województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.

 

Rolą PGE GiEK S.A. w realizacji misji i wizji Grupy Kapitałowej PGE jest budowa wartości PGE GiEK S.A. poprzez efektywne prowadzenie procesów wydobycia węgla brunatnego, wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz świadczenie usług przy zachowaniu wysokich standardów ekologicznych i zasad społecznej odpowiedzialności.

 

Oddziały PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:

 

• Elektrownia Bełchatów

• Elektrownia Turów

• Elektrownia Opole

• Zespół Elektrowni Dolna Odra

• Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów

• Kopalnia Węgla Brunatnego TurówZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.