PGE FKS Stal Mielec zagra z Rakowem dla Kalinki

4 Apr 2019 Share

Podczas sobotniego meczu PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa prowadzona będzie zbiórka na operację 10-letniej Kalinki Oleszkowicz!

- W chwili obecnej staramy się zebrać środki na leczenie wady układu moczowego, która zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu nerek, a w najbliższej przyszłości ich uszkodzeniu. Terapia za pomocą komórek macierzystych daje szanse naszej córce na normalne funkcjonowanie tak teraz, jaki w przyszłości. Niestety terapia ta nie jest refundowana przez NFZ, podobnie jak i wszystkie wcześniejsze operacje - przekazują rodzice dziewczynki.

 

Opis chorób i schorzeń Kalinki - Kalinka urodziła się z bardzo poważnymi wadami ortopedycznymi. Przez ostatnie 10 lat przeszła szereg operacji. 

- Stopy końsko-szpotawe, operowane trzykrotnie. 

- Kręgosłup w odcinku lędźwiowym, operowany dwukrotnie (umieszczono 8 śrub tytanowych). 

- W marcu 2017 roku, Kalinka przeszła kolejną operację, polegała na zablokowaniu chrząstki wzrostowej w prawej nodze celem wyrównania 2 cm skrócenia kończyny lewej. 

- We wrześniu 2018 roku odbyła się operacja usunięcia blokady chrząstki wzrostowej, po wyrównaniu się dysproporcji kończyn dolnych.

- Kolejnym schorzeniem wynikającym z wady kręgosłupa jest skolioza oraz neurogenny pęcherz leczony farmakologicznie, skolioza leczona na bieżąco poprzez ćwiczenia w domu oraz specjalistyczną rehabilitację. 

- W chwili obecnej staramy się zebrać środki na leczenie wady układu moczowego, która zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu nerek, a w najbliższej przyszłości ich uszkodzeniu.

- Terapia za pomocą komórek macierzystych daje szanse naszej córce na normalne funkcjonowanie tak teraz, jaki w przyszłości. Niestety terapia ta nie jest refundowana przez NFZ, podobnie jak i wszystkie wcześniejsze operacje.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.