Organizacyjny sukces i promocja Tychów na całym świecie

10 Jun 2019 Share

Kilka miesięcy przygotowań do największego turnieju w historii miasta. Po ostatnim meczu wiele pozytywnych opinii od przedstawicieli FIFA. Mistrzostwa Świata U20 w Tychach, to już historia. Turniej okazał się wielkim sukcesem i promocją miasta na całym świecie.

- Stare piłkarskie porzekadło mówi, że „jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz”. Na zakończenie turnieju w Tychach osiągnęliśmy najlepszą frekwencję, niesamowitą atmosferę i niezapomniane emocje na boisku. Pod względem organizacyjnym wszystko funkcjonowało również na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że przy turnieju pracowali ludzie obsługujący na co dzień spotkania GKS Tychy, którzy zajmowali się tymi samymi rzeczami, co podczas pojedynków ligowych. Przedstawiciele FIFA podkreślali, że wszyscy wykonali swoją pracę wzorowo- mówi Krzysztof Trzosek, koordynator operacji medialnej na Stadionie Miejskim w Tychach.

 

- Pracowaliśmy w podobnym składzie, jak w trakcie Mistrzostw Europy U21. Cały zespół wywiązał się ze swojej roli znakomicie. Musieliśmy spełnić szereg wymogów narzuconych przez FIFA. To był bardzo intensywny czas, ale wszystko poszło zgodnie z planem- dodaje Mateusz Długasiewicz, manager Stadionu Miejskiego w Tychach.

 

W sumie przy organizacji turnieju pracowało około 200 osób. W ich skład wchodzili przedstawiciele lokalnego komitetu organizacyjnego, PZPN, FIFA, stadionu i wolontariusze. Bez udziału i zaangażowania tych ostatnich sprawna organizacja nie byłaby możliwa. To oni byli bardzo często pierwszym kontaktem i wizytówką turnieju.

 

– Ta praca obejmowała każdy aspekt organizacji tej imprezy. Nasi wolontariusze pracowali m.in. w obszarze mediów, transportu, udzielali informacji którędy najszybciej dostać się na stadion, gdzie są kioski gastronomiczne, pomagali w codziennych pracach biura organizacyjnego czy przy wydawaniu akredytacji. Śmiało mogę powiedzieć, że nasi wolontariusze do perfekcji opanowali rozkładnie koła na środku boiska przed meczem. Koleżanki z innych stadionów żartowały nawet w jaki sposób, tak sprawnie, to robimy.  Tych zadań w trakcie całego turnieju było naprawdę bardzo dużo – tłumaczy Piotr Solik,koordynator ds. wolontariatu podczas MŚ U20.

 

Zadanie domowe wszyscy odrobili wzorowo. Osiem spotkań na żywo z trybun Stadionu Miejskiego oglądało ponad 50 000 kibiców. Ostatni mecz Włoch-Mali na żywo widziało 11 567 widzów. To drugi najlepszy wynik nie licząc pojedynków z udziałem reprezentacji Polski. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.