Nie tylko piłka w Fortuna 1 Lidze

8 Aug 2020 Share

Za nami niezwykle emocjonujący sezon 2019/20. Kluby pierwszoligowe rywalizowały ze sobą na wielu różnych polach – na boisku, w działaniach marketingowych i CSR-owych. Tym samym dawały swoim kibicom dużo radości i pokazując, że siłę ligi stanowi osiemnaście silnych składowych.

Zaczniemy podsumowania od działań ligowych, które swoim zasięgiem obejmowały osiemnaście drużyn. Z inspiracji sponsora tytularnego Zakładów Bukmacherskich Fortuna miała miejsce kolejna edycja akcji #FortunaGdyPełnaTrybuna, gdzie zbieraliśmy środki dla najmłodszych. Łącznie dzięki zaangażowaniu kibiców, którzy przychodzili na stadiony, kwota przekazana na rzecz podopiecznych Fundacji Polsat wyniosła 40 tysięcy złotych. 

 

W rundzie jesiennej zapoczątkowaliśmy również cykl odwiedzin klubów w dniu meczowym. Mieliśmy okazję być w Olsztynie, w Radomiu i w Bielsku-Białej. Efekty naszych działań to trzy obszerne reportaże i trzy klimatyczne relacje na Instagramie, pokazujące ludzi, którzy żyją piłką i miejsca, gdzie bardzo mocno czuje się futbol. Na wiosnę, z uwagi na pandemię koronawirusa, było to znacznie utrudnione. 

   

Pomagaliśmy, odwiedzaliśmy i... czytaliśmy. W bibliotekach, w szkołach, w przedszkolach, w autokarze, na stadionie, przed treningiem... wszędzie tam gdzie było to możliwe. Czytaliśmy i do czytania zachęcaliśmy, pamiętając o randze dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 30. września, i tego jak ważne jest spędzanie czasu z pociechami na lekturze. Kluby pokazały, że kreatywność to ich drugie imię.

 

Skoro dzieci i książki, nie pominęliśmy również Dnia Postaci z Bajek. Pojedynek na postać Hulka, czy komiksowa drużyna... to tylko część z przedstawionych przez kluby pomysłów. Było kolorowo, było sentymentalnie i było inaczej. W wyjątkowy sposób świętowaliśmy również Dzień Przytulania, czyli inicjatywę pokazującą, że łączy nas piłka w… rodzinnej atmosferze! Nie zabrakło także powrotów do przeszłości, czyli Dnia Niezapominajki świętowanego przez kluby. 

 

Do akcji w szczytnym celu włączyli się też… sami piłkarze. Podczas meczów 21. i 22. kolejki Fortuna 1 Liga, sponsor tytularny rozgrywek za każdą strzeloną bramkę zobowiązał się przekazać 1000 zł na leczenie oraz rehabilitację zawodników potrzebujących wsparcia. Grad bramek się rozwiązał, co pozwoliło na zebranie kwoty niebagatelnej kwoty 69 000 zł, którą Fortuna przekazała Fundacji. 

 

#PierwszaLigaStylŻycia to nie jest pusty slogan. To słowa, które najlepiej obrazują, że nie jesteśmy zwykłą ligą. Zaskakujemy na boisku, zaskakujemy marketingowo i wciąż się rozwijamy dzięki Waszemu wsparciu.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.