Mapa Pogoni Siedlce

16 Mar 2017 Share

Obecnie w kadrze Pogoni Siedlce znajduje się 26 piłkarzy, którzy pochodzą z różnych części Polski. Ponadto jest jeden przedstawiciel spoza granic naszego kraju. Postanowiliśmy przyjrzeć się, gdzie urodzili się zawodnicy reprezentujący biało-niebieskie barwy.

Najwięcej, bo aż siedmiu zawodników, co jasne, urodziło się w Siedlcach. Są to klubowi wychowankowie: Marcin Paczkowski, Cezary Demianiuk, Łukasz Wójcik, Dominik Barciak i Paweł Łydkowski. Grono to uzupełniają Sebastian oraz Piotr Krawczykowie, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali w pobliskim Naprzodzie Skórzec.

 

W kadrze Pogoni znajdują się także piłkarze z innych części Mazowsza. Z Pruszkowa pochodzą: Rafał Misztal, Arkadiusz Jędrych i Dariusz Zjawiński. Z Pułtuska wywodzi się Konrad Wrzesiński, z Radomia Piotr Kurbiel, a z Węgrowa Michał Panufnik.

 

Trzy województwa mają po dwóch przedstawicieli. W kujawsko-pomorskim urodzili się Damian Świerblewski (Bydgoszcz) oraz Tomasz Lewandowski (Grudziądz), w położonym w Wielkopolsce Poznaniu na świat przyszli Robert Janicki i Przemysław Frąckowiak, a w śląskim Michał Bajdur (Częstochowa) i Grzegorz Tomasiewicz (Jaworzno).

 

Kadrę zespołu domykają: Daniel Chyła z województwa zachodniopomorskiego (Darłowo), Marcin Burkhardt z warmińsko-mazurskiego (Elbląg), Jakub Szrek z lubuskiego (Żary), Mateusz Żytko z dolnośląskiego (Wrocław), Danie Dybiec ze świętokrzyskiego (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Piotr Mroziński z podkarpackiego (Przemyśl). Ostatnim piłkarzem w kadrze Pogoni się Eusebio Bancessi, który urodził się w Bissau, czyli w największym mieście i stolicy Gwinei Bissau.

 

Pogoń reprezentują zawodnicy z dziesięciu różnych województw. Najwięcej piłkarzy jest z Mazowsza. Natomiast z województw pomorskiego, opolskiego, podlaskiego, małopolskiego, łódzkiego i lubelskiego nie ma żadnego przedstawiciela.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.