Młodzi mistrzowie w Tychach!

10 May 2017 Share

To ma być prawdziwa rozgrzewka przed Mistrzostwami Europy U-21, które już w czerwcu zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim Tychy. 350 zawodników i osiem turniejów. Na sztucznym boisku przy Edukacji odbywają się Mini Mistrzostwa piłki nożnej dla dzieci i młodzieży – Turniej „Młodzi Mistrzowie w Tychach” 2017. Organizatorem imprezy jest Tyski Sport S.A.

– Dzięki środkom Samorządu Województwa Śląskiego oraz Tyski Sport S.A. możemy zorganizować mini turnieje. Podczas każdego z nich trzy zespoły rywalizują nie tylko na boisku. Przygotowaliśmy także konkurencje szybkościowe czy sprawności piłkarskiej. Dzięki temu, my jako klub możemy zobaczyć, jak dzieci z Tychów i okolic się prezentują – mówi Piotr Mrozek, koordyantor grup młodzieżowych GKS Tychy.

 

W turnieju biorą udział młodzi zawodnicy z rocznika 2004 i 2005, którzy czynnie trenują w okolicznych klubach. W zawodach występują dzieci z podokręgu tyskiego, katowickiego i bielskiego.

 

– Jeśli chodzi o pojedyńczych zawodników, to jest możliwość zgłoszenia. Można zapisywać się w klubie, ale mamy ogromne zainteresowanie. Bardzo się z tego cieszymy, bo to pokazuje, że kluby, które z nami współpracują, są bardzo zaangażowane w ten projekt i garną się do GKS Tychy – dodaje Piotr Mrozek.

 W trakcie mini turniejów młodzi zawodnicy mogą liczyć zarówno na wiedzę praktyczną jak i teoretyczną. Poza wspólną rywalizacją i wykładami, dzieci mają okazję poznać historię GKS Tychy oraz od środka zwiedzić Stadion Miejski Tychy.

 

Harmonogram imprezy w dniu - rocznik 2004

 

09.05.2017- 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału
16.05.2017- 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału
23.05.2017- 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału
25.05.2017- 4 DRUŻYNY-turniej finałowy


Przedstawione w harmonogramie godziny mogą ulec przesunięciu / zmianie ze względu na trwające końcowe negocjacje.


Harmonogram imprezy w dniu-rocznik 2005

 

30.05.2017 - 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału

06.06.2017 - 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału

13.06.2017 - 3 drużyny-zwycięski zespół awansuje do finału            

15.06.2017 - 4 DRUŻYNY-turniej finałowy

 

PROGRAM DNIA TURNIEJOWEGO


08:00    Zbiórka Drużyn
08:30    Zawody Motoryczne i Piłkarskie dla Zawodników 
13:00    OBIAD
14:00    Transport na obiekty 
15:00    Rozgrzewka przed rozgrywkami turniejowymi
15:30    3X35 MINUT- TURNIEJ PIŁKARSKI  Organizacja Mini Mistrzostw - imprezy sportowej, która nawiązuje do prestiżowego wydarzenia jakim są Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 odbywające się w Tychach, w znaczący sposób przyczyni się do wzmacniania rozpoznawalności województwa śląskiego, jako regionu przyjaznemu sportowemu trybowi życia wśród dzieci i młodzieży.

 

Jednocześnie impreza przedstawi region jako miejsce z nowoczesną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, a także miejsce gdzie odbywają się niezwykle prestiżowe wydarzenia sportowe, co w przyszłości skutkować będzie większym zainteresowaniem ze strony zarówno mieszkańców województwa, jak i biznesu z terenu całej Polski i Europy. Imprezy sportowe będą również wspierały i upowszechniały kulturę fizyczną oraz ochronę i promocję zdrowia.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.