Młoda GieKSa wyruszyła na podbój USA!

21 Sep 2017 Share

Podopieczni Akademii Piłkarska „Młoda GieKSa” będą reprezentowali Polskę na międzynarodowym turnieju Danone Nations Cup, który zostanie rozegrany w Nowym Jorku.

W środowy poranek młodzi piłkarze GieKSy wyruszyli w podróż swojego życia. Najpierw busem udali się do Warszawy, a potem polecieli wprost do Stanów Zjednoczonych. W efektownym nowojorskim hotelu Sheraton już czekają na nich pokoje. Najważniejszy jest oczywiście futbol. W piątek i sobotę zawodnicy „Młodej GieKSy” zagrają na obiektach Red Bull New York w prestiżowym turnieju.


Danone Nations Cup to największy światowy turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku 10-12 lat zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Celem rozgrywek jest inspirowanie milionów dzieci do sięgania po swoje marzenia oraz promowanie pozytywnych, sportowych wartości takich jak: humanizm, otwartość, bliskość (współpraca), entuzjazm oraz zasady fair play. W finałowym turnieju weźmie udział 30 drużyn reprezentujących swoje kraje. Katowiczanie zyskali zaszczyt grania w biało-czerwonych barwach, bo w czerwcu w fantastycznym stylu wygrali krajowe eliminacje.


– Po chłopcach już widać spore emocje towarzyszące zbliżającemu się wyjazdowi. Nie mogą się już doczekać możliwości zagrania w USA. Do Nowego Jorku poleci 12 piłkarzy. Tych samych, którzy wywalczyli eliminację. Cieszy, że nasz zespół – składający się zawodników z roczników 2005 i 2006 – bardzo dobrze spisuje się w swojej lidze. Widać, że są dobrze przygotowani. Wiadomo, że gra w tym turnieju to świetna przygoda, ale lecimy tam, by zająć jak najlepsze miejsce. Trafili nam się trudni przeciwnicy, ale to tylko oznacza, że ewentualne wygrane będą smakować bardzo dobrze. W Nowym Jorku mieszka sporo Polaków. Kto wie, może będziemy mogli liczyć na ich doping i wsparcie… – podkreśla Tomasz Rogalski, wiceprezes Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”.


"Młoda GieKSa" będzie w swojej grupie rywalizowała z Kenią, Portugalią i Hiszpanią. Aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek, możliwe, że już w czwartek GieKSiarze rozegrają sparing z Argentyńczykami. – Już po sportowej rywalizacji, będziemy mieli jeden dzień na zawiedzenie Nowego Jorku. Szykuje się niezapomniany wyjazd dla naszych młodych zawodników – dodaje Rogalski.


Organizatorem Danone Nations Cup jest Danone, lider w tworzeniu smacznych i zdrowych produktów mlecznych wysokiej jakości. Firma jest częścią grupy spółek DANONE. Więcej informacji o turnieju na profilu turnieju na Facebooku.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.