Młoda GieKSa Cup: American dream

30 May 2017 Share

Akademia Piłkarska "Młoda GieKSa" wraz z firmą Danone zorganizuje turniej, w którym główną nagrodę będzie wylot do Stanów Zjednoczonych na finały turnieju Danone Nations Cup 2017.

Danone Nations Cup to największy międzynarodowy turniej sportowy dla najmłodszych adeptów futbolu i wspaniała piłkarska przygoda, promująca aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. To także ważna lekcja najbardziej cenionych w sporcie wartości takich jak: fair play, szacunek, otwartość – zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

 

Turniej Młoda GieKSa Cup

 

W tym roku Danone, przy organizacji polskich eliminacji do Światowych Finałów Danone Nations Cup, współpracuje z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”. W turnieju Młoda GieKSa Cup: American Dream weźmie udział 8 renomowanych śląskich drużyn w kategorii wiekowej U12: GKS Katowice, ŻAPN Żywiec, GKS Tychy, Unia Oświęcim, Stadion Śląski Chorzów, MOSiR Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec i Juventus Academy Piekary Śląskie. Zwycięska drużyna, która poleci z Danone we wrześniu do Nowego Jorku, wyłoniona zostanie podczas rozgrywek, jakie odbędą się 7 czerwca 2017 roku w ośrodku sportowym „Kolejarz” w Katowicach.

 

„Współpraca z Danone przy organizacji turnieju to ogromna szansa dla naszych lokalnych drużyn nie tylko, żeby przeżyć niezapomniane sportowe emocje i przygodę, ale również okazja do wzięcia udziału w turnieju na międzynarodowym poziomie oraz poznania rówieśników z innych krajów, którzy dzielą podobne marzenia i pasje” - mówi Tomasz Rogalski, wiceprezes Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”.

 

Danone wspiera

 

Turniej „Młodej GieKSy” promuje zdrowie poprzez propagowanie szeroko pojętej idei sportu. „Podjęliśmy współpracę z Akademią  w ramach Turnieju >>Młodej GieKSy<< ponieważ nasze cele są zbieżne. Danone wspiera bowiem zarówno swych konsumentów, jak i lokalne społeczności w kształtowaniu zdrowych wyborów. Jestem bardzo dumny, że aż 96 dzieci zawalczy tego dnia o swoje marzenia - częściowo dzięki nam. Będę im kibicować z trybun.” – powiedział Adil Hassoune, Dyrektor Fabryki Danone w Bieruniu.

 

Bieżące informacje na temat Danone Nations Cup 2017 można śledzić na fanpage’u turnieju pod adresem www.facebook.com/DanoneNationsCupPoland. Więcej na temat Turnieju Młodej GieKSy można zaś znaleźć na stronie www.mloda-gieksa.pl.

 

Danone Nations Cup

 

Danone Nations Cup to największy światowy turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku 10-12 lat zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Celem rozgrywek jest inspirowanie milionów dzieci do sięgania po swoje marzenia oraz promowanie pozytywnych, sportowych wartości takich jak: humanizm, otwartość, bliskość (współpraca), entuzjazm oraz zasady fair play.

 

Danone Nations Cup składa się z dwóch części – krajowych rozgrywek oraz światowego finału. Rocznie w turniejach lokalnych bierze udział 2,5 miliona dzieci z 32 krajów. 400 z nich wyjeżdża na wielki finał, co roku organizowany w innym miejscu na świecie. W 2012 roku światowy finał odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorem Danone Nations Cup jest Danone, lider w tworzeniu smacznych i zdrowych produktów mlecznych wysokiej jakości. Firma jest częścią grupy spółek DANONE. Więcej na www.danone.pl.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.