List otwarty właściciela Warty Poznań S.A.

14 Mar 2019 Share

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań S.A. napisał list do sympatyków klubu, w którym informuje o tym, jakie zmiany zaszły w Warcie. Farjaszewski przedstawił również swoją wizję rozwoju klubu i plan na przyszłość.

Tresć listu:

 

Drodzy Kibice Warty Poznań, przyjaciele Klubu, Rodzice!

 

Nie mam możliwości spotkać się z Wami wszystkimi osobiście i bezpośrednio przekazać mojej wizji rozwoju Warty Poznań S.A. Dlatego chcę to zrobić w niniejszym liście.

 

Minęło już pół roku od momentu, gdy na początku września przejąłem Klub piłkarski Warta Poznań S.A. Działo się w tym czasie bardzo wiele. Często były to rzeczy, o których lepiej było nie pisać, bo zastałem Klub w trudnej sytuacji organizacyjnej. Wspólnie szukaliśmy takiej drogi rozwoju Warty Poznań, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.

 

Nie przespaliśmy zimy: wzmocniliśmy się sportowo i organizacyjnie. W klubie jest nowy dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak, nowy rzecznik prasowy, Piotr Leśniowski. Do sztabu szkoleniowego dołączył trener bramkarzy, Dominik Kubiak.

 

Zrobiliśmy projekt oświetlenia stadionu, zakupiliśmy niezbędny sprzęt do odnowy biologicznej, podpisaliśmy liczne umowy o współpracy i pierwsze umowy ze sponsorami. Wykonujemy prace związane z utrzymaniem głównego boiska i boiskach treningowych – wszystko to w jakości, w jakiej te zabiegi nie były prowadzone od lat. Otworzyliśmy sklep z gadżetami klubowymi.

 

Cieszymy się z tego, że stadion, na którym gramy, ma właściciela i jest nim miasto Poznań, reprezentowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że władze miasta troszczą się o nasz Klub. Wierzymy w to, że wkrótce będziecie świadkami wielu zmian w kwestii infrastruktury. Zaczynamy od budowy oświetlenia boiska i pierwsze efekty powinny być widoczne w najbliższych miesiącach. Dążymy do tego, aby obiekt przy Drodze Dębińskiej 12 nie tylko spełniał wymogi licencyjne dla klubu piłkarskiej 1. Ligi, ale by był on również wizytówką miasta, tak jak inne , sąsiadujące z nami obiekty sportowe.

 

Wielkim atutem Warty Poznań w jej 107-letniej historii była wielosekcyjność Klubu. Ten cel chcielibyśmy realizować w ramach spółki Warta Poznań S.A oraz powołanej w tym celu naszej Fundacji. Będzie się ona zajmowała szkoleniem dzieci i młodzieży z zachowaniem najwyższych standardów Warty Poznań S.A. Ogłosimy oficjalny nabór i stworzymy atrakcyjną ofertę szkoleniową dla dzieci, które obecnie uczęszczają na treningi w innych szkółkach.

 

Chciałbym, aby pod herbem Warty Poznań możliwość rozwoju miały inne sekcje, takie jak np. hokej na lodzie, koszykówka , siatkówka czy np. piłka ręczna. Jako autonomiczne podmioty prawne, ale skupione pod jednym szyldem, wspierające się nawzajem i budujące wspólną wartość. Fantastyczna informacja jest taka, że miasto Poznań wybuduje przy Drodze Dębińskiej halę sportową z widownią na ponad 2 tys. miejsc. To obiekt, z którego będzie korzystało wiele zespołów. Fajnie byłoby, gdyby zawodniczki i zawodnicy choćby kilku drużyn nosili zielono-białe barwy Warty Poznań.

 

Ponadto naszym celem jest stworzenie w najbliższym czasie drużyny piłki nożnej kobiet, sekcji e-sportu oraz amp futbolu. To wspaniałe inicjatywy, które widzę w naszych strukturach.

 

Jesteśmy również otwarci na nowe, ciekawe pomysły pro-sportowe z naszego miasta. Widzę dla nich miejsce pod wspólnym herbem Warty Poznań. Chcemy, żeby reprezentowały one wysoką jakość, były tworzone w oparciu o jasne i przejrzyste zasady, które reprezentuje Warta Poznań S.A.

 

Jednocześnie nie zapominamy o rozwijaniu podstawowej kwestii, jaką jest szkolenie piłkarskiej młodzieży. W tym celu chcemy współpracować i tworzyć ścieżki rozwoju dla młodych zawodników, którzy trenują dziś w Warcie Poznań S.A. i Klubie Sportowym Warta Poznań. Będziemy też starali się zachęcić działające już szkółki z Poznania i okolic do funkcjonowania pod szyldem Warty Poznań. Przy zachowaniu swoich autonomicznych struktur, mogłyby one czerpać korzyści ze współpracy z pierwszoligowym Klubem, jakim jest Warta Poznań S.A. Mam tu na myśli jakość i ciągłość programu szkolenia oraz plan rozwoju, którego ważnym punktem jest debiut zawodnika w pierwszym zespole Warty Poznań.

 

Klub zasługuje na to, by być zdrowym organizmem, którego finansowanie nie jest uzależnione od jednej tylko osoby. Dlatego szukamy podmiotów gotowych wesprzeć nasz Klub. Celem jest znalezienie 100 sponsorów – tych mniejszych i większych. Naszym partnerom oferujemy konkretne świadczenia i wartości marketingowe. Dodam tylko, że ekwiwalent reklamowy publikacji na temat Warty Poznań S.A. to blisko 4 miliony zł miesięcznie.

 

Wiele naszych działań i planów jest uzależnionych od utrzymania się w I lidze i uzyskania licencji na grę w niej. Pozostanie na tym poziomie ligowym gwarantuje nam środki finansowe ze sprzedaży praw TV. Chcemy te pieniądze przeznaczyć na funkcjonowanie i dalszy rozwój klubu.

 

Pragnę, aby Warta Poznań S.A. była klubem otwartym i transparentnym, zawsze z determinacją realizującym ambitny cel sportowy i organizacyjny. Do realizacji tych zadań potrzebne jest wsparcie i zaangażowanie wielu osób. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, propozycje i głosy.

 

Kibice, przyjaciele Warty Poznań, Rodzice! Wsparcie każdego z Was jest dla nas ważne. Wiem, że bez niego nie będzie możliwe osiągnięcie tak wysokiej jakości, jaką chciałbym, żeby nasz Klub reprezentował.

 

WARTA POZNAŃ to WASZ Klub! Wspólnie zbudujmy nową jakość!

 

Jestem otwarty na Wasze konstruktywne uwagi, piszcie do mnie na b.farjaszewski@wartapoznan.pl

Z poważaniem,

Bartłomiej Farjaszewski

Właściciel Warty Poznań S.A.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.