Liga z klasą #3: Od Jastrzębia po Nowy Sącz

14 Dec 2019 Share

Przyjrzymy się ciekawym akcjom marketingowym i CSR-owym zespołów z miejsc 7 - 12. Zapraszamy do lektury

Przyjrzymy się ciekawym akcjom marketingowym i CSR-owym zespołów z miejsc 7 - 12. Zapraszamy do lektury

Zaczynamy od GKS-u Jastrzębie, które w maju 2019 roku przygotowało nietypowe wideo zapowiadające mecz z ŁKS-em Łódź. Przed Wami „szczera wypowiedź Bartosza Jaroszka”. 

 

 

Klub włączył się również do szlachetnej akcji zbierania karmy dla miejscowego schroniska, podwajając zebrane przez kibiców kilogramy. Łącznie przekazano aż pół tony. 

 

Jastrzębianie pokazali również, że… potrafią się cieszyć. A ich spontaniczna radość po zwycięstwie odbiła się szerokim echem w piłkarskiej Polsce. Rekordowe październikowe wideo po zwycięskim meczu z Podbeskidziem obejrzało ponad 2,5 mln odbiorców (zanotowało ponad 1,5 tysiąca udostępnień). 

 

 

Tyszanie pamiętają o młodych sympatykach, dlatego dzieciaki zamieniły mury szkolne na… stadion. Było to bowiem wyjątkowe rozpoczęcie roku. Główne role przy Edukacji 7 tym razem odegrali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tychach. Na trybunach zasiadło blisko 500 osób, a na murawie został rozegrany pokazowy mecz pomiędzy klasami Mistrzostwa Sportowego, pod patronatem GKS Tychy.

  

Ósmy GKS Tychy włączył się m.in. do akcji Movember, której celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, które pozwolą na szybkie wykrycie raka prostaty i jąder. Sebastian Steblecki zapuścił wąsy „dla jaj”, a do akcji mogli się włączyć również kibice tyskiej drużyny. 

  

Następną analizowaną drużyną jest Zagłębie Sosnowiec. To tam zwrócono szczególną uwagę na rozwój psychofizyczny przedszkolaków z regionu i rozpoczęto zajęcia sportowe dla dzieci z roczników 2014, 2015 i 2016.

  

Bruk-Bet Termalica w czasie wakacji zapewnił dzieciom możliwość spędzania czasu na boisku. Najmłodsi adepci futbolu w Niecieczy nie mogli narzekać na nudę. Bruk-Bet Termalica Camp trwał 5 dni, podczas których młodzi zawodnicy mogli poczuć się jak profesjonalni piłkarze. Na początku każdego dnia trenerzy zarządzali trening rozgrzewkowy, a w kolejnych godzinach sztab szkoleniowy realizował dwie jednostki treningowe. 

  

Klub z Niecieczy zorganizował również Bruk-Bet Termalica Conference, czyli konferencję szkoleniową skierowaną do trenerów piłki nożnej i każdego, kto chce poszerzać swoją wiedzę w zakresie wszystkich aspektów szkolenia piłkarskiego, tj. techniki, taktyki, motoryki i psychologii. 

 

W Olsztynie połączono ligową akcję #PierwszoligoweCzytanie z bieżącą działalnością dla lokalnej społeczności i tak powstała koncepcja odwiedzin placówek szkolnych i przedszkolnych pod szyldem ligowej akcji. Stomil Olsztyn wspólnie z partnerami klubu przekazał zestaw książek dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, a w planach ma również kontynuację wizyt w placówkach edukacyjnych.

 

Stomil pamięta również o historii, co pokreślono w symboliczny sposób. Podczas przerwy w trakcie piątkowego meczu Stomil Olsztyn - Termalika Bruk-Bet Nieciecza doszło do uhonorowania weteranów z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

 

Sandecja Nowy Sącz zorganizowała akcję „Październik z wampirami”. Wszyscy, którzy w październiku 2019 r. oddadzą krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A w Nowym Sączu otrzymali darmową wejściówkę na mecz.

 

Sądeczanie przyjęli również wyzwanie i wzięli udział w #BottleCapChallange. Połączyli przyjemne z pożytecznym, bo „nakrętki” nie służyły już tylko do zabawy… zostały zebrane i przekazane na akcje pomocowe. 

 

Ostatnia część naszego podsumowania już niebawem. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.