Laureaci "Złotych Buków 2018"

18 Dec 2018 Share

Podczas gali 11. edycji "Złotych Buków" wręczono nagrody przyznawane przez kibiców GKS-u Katowice.

Tegoroczna edycja gali wręczenia “Złotych Buków” odbyła się w Filharmonii Śląskiej, która nadała wydarzeniu odpowiednią mu oprawę. Zaproszeni goście mieli okazję poznać laureatów aż siedmiu kategorii, a ponadto usłyszeć o ambitnych planach budowy wielosekcyjnej Akademii „Młoda GieKSa”.

 

- Przypadł mi w udziale zaszczyt otwarcia gali „Złote Buki” 2018. To szansa na złożenie gratulacji wszystkim najlepszym sportowcom. Hokeiści kolejnymi zwycięstwami potwierdzają, iż stanowią potęgę. Ich postawa na lodowisku świadczy o wielkim zaangażowaniu i woli walki, co pokazali i w Polsce i za granicą. Gratuluję także siatkarzom, którzy walczą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Udowadniają, że potrafią wygrywać z najlepszymi. Zachwyt i podziw niezmiennie budzą nasze piłkarki za ich sportową walkę. Mam także ogromny szacunek do naszych szachistów, którzy rokrocznie zwyciężają. Rodzina GKS-u rośnie w siłę. Mam nadzieję na to, że będzie rosła nadal, bo budowa nowego stadionu ma służyć nowemu podmiotowi, czyli wielosekcyjnej akademii, która będzie szkoliła dzieci i młodzież we wszystkich sekcjach sportowych GKS-u Katowice - mówił Waldemar Bojarun, wiceprezydent Miasta Katowice.


- „Złote Buki” wpisały się w pejzaż GKS-u Katowice. Nowym celem GieKSy jest budowa silnej wielosekcyjnej akademii. Projekt zaczęliśmy kilka lat temu w sekcji piłki nożnej. Nie spodziewaliśmy się, że skala przedsięwzięcia osiągnie takie rozmiary, z czego się bardzo cieszymy. Chcemy, by nowy projekt był unikatowy w skali kraju i chcemy, by katowiczanie byli z niego dumni. Gala „Złotych Buków” to także czas podsumowań. Cieszę się z sukcesów piłkarek, awansu w Pucharze Kontynentalnym hokeistów, wygranych siatkarzy i mistrzostwa szachistów. Nie wszystko jednak potoczyło się tak, jakbyśmy sobie wymarzyli. Musimy jednak znaleźć sens w trudnych momentach i taki jest mój cel jako prezesa. Wierzę, że razem z całą sekcją piłki nożnej mężczyzn uda nam się wyjść wspólnie z trudniejszego momentu - mówił Marcin Janicki, prezes GKS GieKSa Katowice S.A.


Nagroda dla „Wielosekcyjnego Odkrycia Roku” trafiła w ręce młodzieżowej reprezentantki Polski Kingi Kozak. Z kolei piłkarką roku już po raz drugi została jedna z liderek GieKSy Angelina Łąckiewicz-Oślizło. „Piłkarzem Roku” kibice GKS-u wybrali Lukasa Klemenza, który po bardzo dobrej grze w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zwrócił na siebie uwagę wicemistrza Polski - Jagielloni Białystok. 


Po raz drugi w historii wybieraliśmy „Hokeistę Roku”. Z uwagi na sukcesy TAURON KH GKS-u trudno było przewidzieć zwycięzcę, ale ostatecznie statuetka trafiła w ręce kapitana Tomasza Malasińskiego. Z hokejem wiąże się także „Wydarzenie Roku”, ponieważ został nim udział Wicemistrzów Polski w Pucharze Kontynentalnym.

Na miano „Siatkarza Roku” drugi rok z rzędu zapracował atakujący GieKSy Karol Butryn. Nowością była nagroda dla „Szachisty Roku”. Za największą liczbę punktów zdobytych dla Wasko HETMANA GKS-u Katowice w rozgrywkach szachowej Ekstraligi nagrodzony został Bartosz Soćko. 


W trakcie gali miał miejsce jeszcze jeden specjalny moment, ponieważ na kwotę 3600 złotych wylicytowano wyjątkową bombkę przygotowaną przez sportowców GKS-u. Do licytacji zachęcał znany katowicki muzyk Miuosh. 


Na zakończenie gali doszło do jeszcze jednej miłej uroczystości. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii piłkarskiej GieKSy i legenda naszego klubu Franciszek Sput nagrodę specjalną, czyli SuperBuka! ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.