Lato w Twierdzy Głogów

18 Jul 2019 Share

Uczestnicy akcji Lato w Twierdzy spotkali się w środę na stadionie Chrobrego Głogów. Wizyta w tym miejscu wpisuje się w stały punkt wakacyjnego programu, bo obiekt przy Wita Stwosza zwiedzano już wcześniej.

Na przykład podczas ubiegłorocznej wizyty oprowadzono wszystkich uczestników po całym stadionie włącznie z miejscami na ogół niedostępnymi w trakcie meczu piłkarskiego. Tym razem zaproszono na spotkanie z oldbojami Chrobrego Głogów, bo akcja Lato w Twierdzy ma charakter historyczny.

 

Gości w przystadionowej wiacie przyjęli Aleksander Adamowski, Jarosław Helwig i Leszek Koba, czyli zawodnicy zasłużeni dla klubu. Opowiedzieli o swoich doświadczeniach i nie tylko, bo wśród pytań było takie o to czy ich zespoły poradziłyby sobie z obecnym składem pierwszoligowego Chrobrego. Nie padła jednoznaczna odpowiedź. Aleksander Adamowski stwierdził, że zawsze wierzy w swoich, a Jarosław Helwig z Leszkiem Kobą mówili o dużo większych możliwościach obecnie grających piłkarzy. - Technicznie pewnie byłoby dobrze, ale myślę, że motorycznie w dzisiejszych czasach nie dalibyśmy rady - powiedział "Helas", który obecnie jest trenerem zespołu Dąb Przybyszów.

 

Jarosław Helwig przyniósł koszulkę, w której grał. Można było porównać ją do obecnej i już na tym poziomie widoczne są różnice, o czym opowiadał sam były już napastnik, który dla Chrobrego zdobył ponad 120 bramek. Szczególnie z tej meczowej koszulki ucieszyła się jedna z kobiet, pani Teresa, której przypomniały się dawne czasy i jej praca polegająca m.in. na… malowaniu numerów i napisów na koszulkach meczowych Chrobrego.

 

Lato w Twierdzy to wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Głogowa odkrywają najskrytsze zakamarki swojego miasta.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.