Kongres na stadionie Podbeskidzia

9 Jun 2017 Share

"Sąsiedzi sąsiadom - spotkanie firm z własnością dodaną" - to pełny tytuł wydarzenia. które odbyło się w czwartek na Stadionie Miejskim.

Inauguracyjny Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom” jest kontynuacją i zarazem rozwinięciem pięciu dotychczasowych edycji Kongresów Firm Rodzinnych. Nowa formuła ma na celu poznanie i integrację środowisk biznesowych naszego regionu oraz daje przestrzeń do wymiany informacji ze specjalistami, praktykami gospodarczymi i zaproszonymi gośćmi.

 

Pierwsza prezentacja na Kongresie należała do prezesa Tomasza Mikołajko, który w wystąpieniu zatytułowanym „Sport jako wartość dodana do synergii firm regionu” przedstawił związki biznesu i sportu na przykładzie funkcjonowania klubu TS Podbeskidzie – W dzisiejszych czasach sport to biznes. Klub sportowy to nie tylko drużyna zapewniająca emocje na boisku, ale to także ogrom pracy pozasportowej polegającej na działaniach edukacyjnych, społecznych, promocyjnych – mówił sternik Podbeskidzia.

 

 

 

Gościem specjalnym Kongresu był Sebastian Kawa – wybitny sportowiec, bielszczanin, wielokrotny mistrz świata w szybownictwie, który przybliżył tę dyscyplinę sportu przedstawiając efektowny pokaz zdjęć i filmów ze swoich licznych wypraw ubarwiając go fascynującymi opowieściami zza kulis swoich wypraw.

 

Ideę spotkania wyjaśnił Janusz Targosz, prezes  Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej: Doszliśmy do wniosku, że organizacja dzisiejszej imprezy właśnie na stadionie pozwoli ukazać go, jako miejsce na organizację różnego rodzaju spotkań w takiej niekonwencjonalnej lokalizacji. Ta idea się nam doskonale sprawdziła, pogoda dopisała, frekwencja była zadowalająca a przy tym udało się pokazać między innymi związki sportu z biznesem przez wystąpienia prezesa Mikołajko oraz Sebastiana Kawy, którego nie było łatwo zaprosić, ale się udało za co mu bardzo dziękuję. 

 

Ponadto w programie Kongresu poruszone zostały m. in. następujące tematy:

 

-Innowacyjna Gospodarka szansą rozwoju dla firm regionu,
-Sukcesja w firmach rodzinnych - wyniki badań analizy rynku,

 

Przeprowadzono także panele dyskusyjne:

 

-Firmy innowacyjne szansą na rozwój regionu i ambicji młodego pokolenia,
-Przemysł 4.0 projektem zmiany technologicznej w zakresie produkcji i kultury organizacyjnej - transformacja cyfrowa regionu,
-Czy Podbeskidzie ma szansę stać się lokalną doliną krzemową? Szanse i bariery

 

 

 

Organizatorem kongresu jest: Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Partner Główny - ING Bank Śląski S.A., Partnerzy - PricewaterhouseCoopers, Instytut Biznesu Rodzinnego, TS Podbeskidzie S.A., Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., StartUp Podbeskidzie. 

 

Patronat medialny nad Kongresem objęli - Kronika Beskidzka, Portal Beskidzka24 oraz Dom Mediowy Film Factor.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.