Historyczna umowa współpracy FKS Stal Mielec z miejskim samorządem

22 May 2018 Share

Pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos podpisał umowę o współpracy szkoleniowej z Klubem FKS Stal Mielec. Jej efektem ma być wsparcie Klubu dla uruchamianych w miejskiej Szkole Podstawowej numer 9 klas piłkarskich.

– To historyczny moment. Stal Mielec to żywa legenda piłki nożnej. Nie ma w Mielcu piłki nożnej bez Stali Mielec. Cieszę się, że szkoła współpracując z Klubem będzie miała szanse nawiązać kontakty trenerskie, dostać wsparcie od Klubu, lepiej szkolić dzieci w zakresie piłki nożnej – mówi Andrzej Wilk, dyrektor SP9.

 

Klub FKS Stal Mielec realizuje plan budowy własnej Akademii Piłkarskiej, która będzie otwarta na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi ośrodkami zajmującymi się szkoleniem piłkarskim dzieci i młodzieży. Mielecki Urząd Miejski również jest zainteresowany taką inicjatywą. – Musimy młodzież kształcić w akademii piłkarskiej. Nasze miasto mocno słynie z piłki nożnej, która jest najważniejszym sportem w Mielcu. Ci młodzi ludzie widzą piłkarzy, którzy osiągają sukcesy i mają się na kim wzorować. Gdy będą dużo ćwiczyć spędzą mniej czasu przed telewizorami, komputerami – mówi pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

 

– Naszym założeniem jest by jak najwięcej młodzieży trenowało piłkę nożną. To ma się przełożyć na lepsze wyszkolenie ale też większy udział młodzieży w pierwszej drużynie FKS Stal Mielec – przekazuje Bogusław Wyparło, dyrektor Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec.

 

Wyparło podkreśla, że działanie podjęte przez Szkołę numer 9 umożliwi piłkarską edukację w miejskiej szkole, bez kosztów czesnego. – Część młodzieży przez długi okres czasu była wykluczona i nie mogła uczestniczyć w zajęciach w klubie FKS Stal Mielec. Trzeba było kształcić się w prywatnych szkołach, które pobierają opłaty. Teraz powstają oddziały sportowe bezpłatne. Wykluczone dzieci będą mogły mieć takie same szanse jak pozostali zawodnicy. Dziękuję miastu za tę inicjatywę, że dostrzegło zapomnianą część naszego społeczeństwa, wyrównały się te szanse i mam nadzieję, że z tego będą owoce – komentuje Wyparło.

 

– Tworzymy klasy mistrzostwa sportowego. W przyszłym roku powstanie klasa czwarta o profilu piłka nożna. Liczymy na pomoc w treningach, ale też jest to szansa dla najlepszych by przechodzili do Stali Mielec. Jest to mobilizujące dla dzieci. Reprezentują szkołę i dzięki swojej pracy mają szansę awansować i grać w barwach Stali Mielec. To dla każdego młodego chłopca w Mielcu jest bardzo ważne – dodaje dyrektor Wilk.

 

Miejscy samorządowcy zapowiadają też inwestycje w obiekty sportowe przy Szkole numer 9. Obecnie funkcjonuje tam boisko Orlik. Jak wyjaśnia Arkadiusz Gałkowski z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, magistrat chce zakupić własną nową halę pneumatyczną by w okresie jesienno-zimowym prowadzić treningi na Orliku. Planowana jest też modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego oraz budowa bieżni lekkoatletycznej. Prezydent Fryderyk Kapinos zaznacza, że magistrat stara się o zewnętrzne dofinansowanie do tych inwestycji.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.