GKS Tychy wspiera RCKiK

8 Aug 2018 Share

Do jej oddawania zachęca sam Cristiano Ronaldo. Teraz do promowania krwiodawstwa włączył się GKS Tychy. Dziś na Stadionie Miejskim doszło do podpisania umowy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W centrum jest zarejestrowanych około 55 tysięcy osób. Rocznie placówka pobiera 50 000 litrów krwi i zaopatruje w nią 120 szpitali i klinik w województwie śląskim.

- Współpracowaliśmy już w poprzednich sezonach i wspólnym wysiłkiem udało nam się pomóc w zebraniu kilkuset litrów krwi. Wielu z naszych kibiców jest regularnymi krwiodawcami. Chcemy zachęcić również inne osoby do oddawania krwi oraz podziękować tym, którzy regularnie to robią. Zaproszenie na mecz na pewno będzie miłym upominkiem - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

Zasady akcji są bardzo proste. Każdy kto odda krew, otrzyma zaproszenie na najbliższy mecz GKS Tychy rozgrywany na Stadionie Miejskim. Pierwsza okazja do zdobycia wejściówki już w tym tygodniu. Wystarczy tylko przyjść w środę lub piątek do autobusu z poborem krwi i ją oddać.

 

- Dziennie wydajemy 200- 250 litrów tego cennego leku i aby krwi nie zabrakło codziennie powinno zgłosić się do jej oddania ok. 500 osób. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. W wielu przypadkach jedynym ratunkiem zagrożonego życia. Jesteśmy wdzięczni GKS Tychy za pomoc i włączenie się w propagowanie szlachetnej idei honorowego oddawania krwi- dodaje Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

 

Szczególnie w okresie wakacyjnym krew jest produktem deficytowym. W tyn czasie często dochodzi do wypadków, a wielu dawców jest na urlopach. W województwie śląskim największą grupę krwiodawców stanowią ludzie młodzi w wieku od 18-30 lat. Statystyki pokazują jednak, że wzrasta liczba osób oddających krew. Co bardzo ważne robimy to systematycznie i wielokrotnie.

 

- Prowadząc działalność przez 70 lat , pobraliśmy ponad 3 mln litrów krwi od ponad 5 milionów krwiodawców. W 2017 roku zorganizowaliśmy prawie 2 000 ekip wyjazdowych ambulansów w terenie. Pracujemy 7 dni w tygodniu, nasze ekipy wyjazdowe uczestniczą w wielu wydarzeniach na terenie Śląska. Naszymi ambulansami docieramy do odległych zakątków naszego regionu. Ponadto krew pobieramy w 10 Oddziałach Terenowych oraz siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Katowicach- zaznacza Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

 

W Tychach krew będzie można oddawać w następujących terminach: 08.08.2018(środa) od 9-16:30, autobus będzie stał przed Centrum Handlowym „Auchan" 10.08.2018(piątek) od 9-16:30, autobus będzie stał przed Centrum Handlowym „Auchan"ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.