GKS Tychy i ZS4 otwierają się na E-sport

5 Apr 2018 Share

GKS Tychy i Zespół Szkół nr 4 otwierą drzwi przed uczniami, których marzeniem jest praca w Esporcie. W najbliższy wtorek w ZS4 w Tychach odbędzie się dzień otwarty z udziałem Akademii Esportowej GKS Tychy i Marcina "Szumi" Szumilasa. W programie są m.in turniej w Counter-Strike, pokazowy mecz, wykłady dla rodziców i przedstawienie koncepcji klasy o profilu technik-informatyk z rozszerzeniem Esportu. GKS Tychy zostanie jej oficjalnym partnerem.

Na uczniów pierwszej klasy Esportowej w Tychach czekają m.in zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, umiejętności podejmowania decyzji, profilaktyka uzależnień, trening kreatywnego myślenia, programowanie, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.


Klasa ma przygotowywać do zawodów o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

 

Podczas dnia otwartego uczniowie i rodzice będą mogli posłuchać wykładu znanego w środowisku Esportowym, Kamila Tarki. Założyciel organizacji Adversa Esports współpracuje z Krajową Federacją Sportów Elektronicznych. Na terenie całego kraju realizuje 28 projektów klas Esportowych.Ponadto odwiedzający we wtorek Zespół Szkół nr 4 będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym poświęconym uzależnieniom czy systematycznemu treningowi.Atrakcją dla wszystkich graczy będzie turniej CS:GO. W rozgrywkach wezmą udział cztery drużyny, w tym dwie z Zespołu Szkół nr 4. Zwycięski zespół rozegra pokazowy mecz z Esportową Akademią GKS Tychy. Główną nagrodą będzie jednak dwudniowy pobyt w Gaming House na Stadionie Miejskim. 


Nie zabraknie również połączenia sportu tradycyjnego z elektronicznym. W specjalnej strefie miłośnicy FIFA będą mogli spróbować swoich sił z e-zawodnikiem GKS Tychy, Marcinem "Szumi" Szumilasem.

 

Turniej w CS:GO rozpocznie się o godzinie 15. Drzwi zespołu Szkół nr 4 zostaną otwarte dla wszystkich chętnych od 16. Dzień otwarty potrwa do 18:30.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.