Chojniczanka wspieraja akcję „Razem dla Autyzmu”

28 Mar 2019 Share

„Żółto-biało-czerwoni” po raz kolejny wspierają akcję „Razem dla Autyzmu”.

Podczas meczu z Bruk-Bet Termaliką na koronie stadionu kibice znajdą stoisko organizatora akcji. Będzie można tam zaczerpnąć informacji o zaburzeniu oraz samym przedsięwzięciu, a także wziąć udział w przygotowanych atrakcjach i wesprzeć akcję.

 

Dodatkowo Dziecięca Eskorta, która wyprowadza zawodników obu drużyn na boisko, wyjątkowo zostanie wyposażona również w niebieskie balony, ponieważ właśnie ten kolor jest symbolem zaburzenia jakim jest autyzm.

 

Głównym wydarzeniem akcji będzie jednak impreza, która odbędzie się 7 kwietnia w Charzykowych. W jej planie przewidziano bieg rodzinny oraz bieg główny na 5 oraz 10 kilometrów. Dodatkowymi atrakcjami będą koncert Szkoły Muzycznej, pokaz sztuki samoobrony oraz gry i zabawy, które zapewnią partnerzy akcji.

 

02 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Skrzaty organizuje akcję „Razem dla Autyzmu”, która ma na celu poszerzanie wiedzy o autyzmie i wsparcie rodzin borykających się z ocenianiem i stereotypami wynikającymi z tego zaburzenia.

 

Pomysł przeprowadzenia akcji narodził się po licznych rozmowach z rodzicami dzieci, którzy na co dzień borykają się z licznymi trudnościami i przykrościami wynikającymi z niewiedzy społeczeństwa na temat tego zaburzenia. Oceniani są podczas robienia zakupów, w trakcie spędzania czasu na placu zabaw oraz w różnych codziennych sytuacjach.

 

Dlaczego chcemy nagłośnić w szczególności informacje o autyzmie? Dzieci z różnymi chorobami genetycznymi np. z zespołem Downa są łatwiej akceptowane przez społeczeństwo ponieważ już przy pierwszym kontakcie widać, że się różnią. Natomiast dzieci ze spektrum autyzmu wizualnie nie różnią się niczym od swoich rówieśników, dlatego często postrzegane są jako dzieci niegrzeczne, niewychowane. Rodzice oceniani są jako niewydolni wychowawczo. Sprawia im to wiele przykrości i nie maja siły na ciągłe tłumaczenia, że ich dziecko ma autyzm. Unikając ciągłej negatywnej oceny zamykają się w domach.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.