Antoś już po operacji

12 Mar 2019 Share

Antoś Faberski jest chłopcem, który urodził się z zespołem Aperta, czyli uwarunkowanym genetycznie zespołem wad wrodzonych. Dziewięciolatek trafił pod opiekę Fundacji Polsat, która wespół z piłkarzami Fortuna 1 Ligi pomogła w sfinansowaniu skomplikowanej operacji w USA.

Choroba Antosia charakteryzuje się zrośnięciem szwów czaszkowych, prowadzącym do jej deformacji oraz palcozrostem. Jako że mózg rośnie szybciej od czaszki, konieczne jest jej operacyjne poszerzenie.

 

W październiku Fundacja Polsat uruchomiła zbiórkę publiczną na leczenie Antka. Tata Antosia jest trenerem młodych piłkarzy. W pomoc dla chłopca zaangażowali się sportowcy.

 

- Mam wrażenie, że piłkarze starają się szczególnie nastrzelać goli w jednej serii spotkań, w której sponsor tytularny pierwszej ligi - Fortuna postanowił zapłacić za każdą bramkę dwa tysiące złotych, a do tego zaokrąglił łączną sumę do 50 tysięcy złotych - mówił komentujący akcję Przemysław Iwańczyk. W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny płacił 2 tysiące za każdą strzeloną bramkę. Pierwszoligowcy łącznie zdobyli 21 goli, ale Fortuna zdecydowała zaokrąglić tę sumę do 50 tysięcy złotych. 

 

Dzięki współpracy Fundacji Polsat oraz Fortuna 1 Ligi Antoś poleciał do Dallas, gdzie w specjalistycznej klinice przeszedł piątą już w swoim życiu operację. Zakończyła się ona sukcesem i dała spokój nadwyrężonemu układowi oddechowemu. Poprawie uległ też układ wzrokowy i słuchowy, a sam chłopiec zyskał nadzieję na lepsze życie wśród rówieśników.

 

Cała Fortuna 1 Ligi życzy Antosiowi dużo zdrowia! ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.