Akrobatyka dla młodych piłkarzy

19 Oct 2017 Share

Uczniowie SMS Miedź Legnica a zarazem zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miedzi podczas zajęć szkolnych raz w tygodniu ćwiczą… akrobatykę sportową. Co wspólnego ma ta dziedzina sportu z piłką nożną? Okazuje się, że bardzo dużo, a taka forma treningu uzupełniającego jest bardzo korzystna dla rozwoju młodych piłkarzy. A przy okazji to także świetna zabawa!

Uczniowie SMS Miedź Legnica a zarazem zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miedzi podczas zajęć szkolnych raz w tygodniu ćwiczą… akrobatykę sportową. Co wspólnego ma ta dziedzina sportu z piłką nożną? Okazuje się, że bardzo dużo, a taka forma treningu uzupełniającego jest bardzo korzystna dla rozwoju młodych piłkarzy. A przy okazji to także świetna zabawa!

SMS Miedź Legnica jest przede wszystkim szkołą piłkarską. Jednak w trosce o ogólny rozwój naszych uczniów i zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi, poza treningami piłkarskimi, biorą oni udział w zajęciach urozmaicających i uzupełniających. Wśród nich jest także akrobatyka.

 

– Zależy nam bardzo na rozwijaniu ogólnej sprawności naszych zawodników, dlatego wprowadziliśmy elementy innych dyscyplin w formie zajęć uzupełniających. Pojawiła się m.in. akrobatyka, którą trenujemy w Jaworze, gdzie raz w tygodniu dowozimy dzieci szkolnymi autobusami. Ma ona za zadanie poprawienie niedociągnięć związanych z przykurczami mięśni oraz odpowiednim rozciąganiem u poszczególnych graczy, co później przekłada się na lepszą koordynację i poprawia efekty treningowe w naszych grupach szkoleniowych piłki nożnej – wyjaśnia Leszek Dulat, trener koordynator w Akademii Piłkarskiej Miedzi. Ćwiczenia gimnastyczne na matach i trampolinach to dla młodych zawodników świetna forma zabawy, która ma bardzo pozytywny wpływ na ich rozwój. – Dzięki takim zajęciom młodzi zawodnicy kształtują wiele cech motorycznych, które także są bardzo istotne podczas gry w piłkę nożną. Gimnastyka to wyłącznie same plusy w treningu piłkarskim – wyjaśnia Joanna Citków, doświadczona instruktorka akrobatyki sportowej, która prowadzi zajęcia z młodymi piłkarzami Miedzi.

 

Jak w praktyce wygląda trening akrobatyki przeznaczony dla młodych piłkarzy? Na każdych zajęciach stawiane są przed nimi różne zadania. Jednym z nich był sprawdzian umiejętności wykonania przewrotu w przód, podczas którego naszym zawodnikom towarzyszyła kamera Miedź TV. Trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, aby wykonać prezentowane ćwiczenie prawidłowo i zdobyć piątkę. Po wykonaniu zadania zawodnicy ćwiczyli skoczność na trampolinach, a następnie – pod okiem instruktora – rozciągali wszystkie mięśnie. – To fajne zajęcia, bardzo mi się tu podoba. Po akrobatyce na boisku jestem szybszy i zwrotniejszy. Poza tym omijają mnie kontuzje – powiedział Mateusz Wańkowicz zawodnik, Akademii Piłkarskiej Miedzi oraz uczeń SMS Miedź Legnica.

 

Akrobatyka sportowa to początek zajęć uzupełniających w planie SMS Miedź. Wkrótce nasi uczniowie i zawodnicy będą także uczestniczyć w zajęciach ze sztuk walki i aerobiku. Wszystko po to, aby w parze z rozwojem piłkarskim szedł też odpowiedni wzrost sprawności ogólnej i ruchowej.

 

Zobaczcie, jak wyglądają zajęcia dla młodych piłkarzy z akrobatyki sportowej. Materiał przygotowała Miedź TV:

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.