80 lat Stali: Okolicznościowy turniej

8 Jul 2019 Share

Kolejną atrakcję w związku z obchodami 80-lecia przygotowała Stal Mielec. 13 lipca na stadionie klubu odbędzie się turniej, w którym zagrają Hiszpanie i Słowacy.

Dokładnie 10 kwietnia 1939 roku powstał Fabryczny Klub Sportowy, który stał się podstawą istnienia dumy Podkarpacia, klubu FKS Stal Mielec. Dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, raz wywalczył wicemistrzostwo kraju. W czasach świetności, które przypadały na lata 70. występował w europejskich rozgrywkach i mierzył się z legendarnymi zespołami – Realem Madryt, Crveną Zvezdą Belgrad czy Hamburgerem SV.

 

W związku z 80-leciem klub udał się m.in. na turnee w Stanach Zjednoczonych. 13 lipca Stal Mielec zorganizuje z kolei jubileuszowy turniej podczas którego zmierzy się z FK Poprad – czołowym zespołem drugiego poziomu rozgrywkowego Słowacji oraz z reprezentacją AFE, która zrzesza hiszpańskich zawodników poszukujących obecnie nowych pracodawców. Mecze trwać będą po 45 minut.

 

Harmonogram:

 

19:00 FK Poprad – AFE Hiszpania
20:00 PGE FKS Stal Mielec – FK Poprad
21:00 PGE FKS Stal Mielec – AFE Hiszpania

 

Przed turniejem – na błoniach Stadionu Miejskiego – odbędzie 3. Memoriał Charytatywny „5. Chłopaków ze Stali. Jego organizatorem jest Krystian Pydych, wydarzenie ma upamiętnić piłkarzy, którzy zginęli w wypadku drogowym w Weryni wiosną 2016 roku. Pierwszy gwizdek o 14:15. Finał o 16:00.

 

Przed meczami turniejowymi na Stadionie Miejskim prowadzone będą licytacje charytatywne. Na zakończenie odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci „5. Chłopaków ze Stali”.

 

Wstęp na Turniej 80-lecia Stali Mielec kosztował będzie 5 złotych, dla kibiców zostaną przygotowane sektory od strony ulicy Kusocińskiego.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.