150 młodych zawodników rywalizowało w Świetlny Cup w Niepołomicach

19 Jun 2019 Share

W piątek 14 czerwca prawie 150 młodych piłkarzy wzięło udział w drugiej edycji turnieju Świetlny Cup.

Turniej piłkarski dla dzieci na Stadionie Miejskim w Niepołomicach wpisał się już w kalendarz stałych imprez organizowanych tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Tym razem do udziału w zabawie zgłosiło się aż 10 zespołów.

 

Po dwie drużyny w towarzyskiej rywalizacji wystawiły trzy kluby: Niepołomicka Szkoła Futbolu Puszcza, Szkoła Futbolu Staniątki oraz KS Dąb Zabierzów Bocheński. Stawkę uzupełniły zespoły: Batorego Wola Batorska, Piłkarza Podłęże, Naprzodu Ochmanów. Gościnnie na nasz turniej przyjechała również Akademia Piłkarska Kazimierskiego Ośrodka Sportu.

 

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy gdzie rywalizowały systemem każdy z każdym. W rezultacie drużyny spędziły na murawie Stadionu Miejskiego po 80 minut efektywnego czasu gry. Czasu na zaprezentowanie piłkarskich umiejętności więc nie brakowało, tak samo jak przemyślanych akcji czy pięknych bramek.

 

Tuż przed godziną 20.00 kiedy nad Niepołomicami słońce zaczęło już powoli zachodzić rozbłysły jupitery. Młodzi piłkarze, podobnie jak ich o rok starsi koledzy przed rokiem mieli okazję poczuć się jak zawodowcy.

 

W przerwie między meczami czasu na nudę również nie było. Organizatorzy przygotowali specjalny dmuchany zamek, a najmłodsi kibice dzięki pomocy Domu Pełnego Kultury ze Staniątek mieli okazję przygotować transparenty zagrzewające zawodników do walki.

 

Turniejowe rozgrywki zakończyły się tuż przed 22:00 kiedy to wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal, a kapitanowie poszczególnych drużyn odebrali dyplomy i puchary z rąk burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka oraz przedstawicieli zarządu klubu: Mariana Ponikiewicza i Wiesława Bobowskiego. Swoim młodszym kolegom pogratulował również piłkarz Puszczy, Patryk Kura.

 

To budujące patrzeć jak wielu młodych zawodniczek i zawodników z naszej gminy czerpie radość z gry w piłkę nożną. Cieszę się, że z roku na rok Świetlny Cup się rozrasta i staje się akcentem zapowiadającym wakacyjny odpoczynek – powiedział podczas zakończenia, burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.