"Zrozumieć sędziego" w Bełchatowie

1 Aug 2019 Share

Praca piłkarskiego sędziego do łatwych z pewnością nie należy. To często na nich skupia się uwaga i nerwy kibiców, zawodników i trenerów. Ich decyzje mogą decydować o losach meczu a muszą je podejmować szybko i w niełatwych warunkach.

Technologia coraz bardziej pomaga, ale zawsze na końcu jest decyzja człowieka, który musi sobie poradzić z czynnikami zewnętrznymi, w tym presją trybun, czy rodziców i opiekunów w meczach i turniejach juniorskich.

 

A może warto wejść w „skórę” arbitra i przekonać się samemu, jak taka praca wygląda, poczuć, jak wygląda sytuacja od drugiej strony, by później inaczej przeżywać mecze? Jako klub dokładamy starań, aby współpraca z sędziami była jak najlepsza, stąd prekursorski pomysł, który może znaleźć naśladowców w kraju.

 

W związku z zawiłościami przepisów gry i specyfiką pracy na boisku, GKS „Bełchatów” S.A. organizuje w sierpniu akcję szkoleniową „Zrozumieć sędziego”. W jej ramach każdy trener grup młodzieżowych górniczego klubu będzie w celu szkoleniowo-warsztatowym prowadził jeden mecz sparingowy jako główny sędzia w kategorii wiekowej innej niż ta, w której pracuje.

 

Dodatkowo umożliwione będzie uczestnictwo w roli sędziego rodziców i kierowników drużyn, którzy chcieliby wziąć udział w tej akcji dedykowanej rocznikom 2001 – 2011. W ramach możliwości na mecze sparingowe zapewniane będzie wsparcie merytoryczne "prawdziwego" sędziego (interpretacja błędów).

 

Głównym celem akcji jest zrozumienie specyfiki pracy sędziów w deficycie czasu, jakim dysponują oraz presji jaka jest wywierana przez otoczenie.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.