"Dekada GieKSy" na Festiwalu Filmów Piłkarskich

24 May 2018 Share

W dniach 25-27 maja 2018 roku w Warszawie odbędzie się drugi Festiwal Filmów Piłkarskich. Wśród seansów także "Dekada GieKSy"!

W dniach 25-27 maja 2018 roku w Warszawie odbędzie się drugi Festiwal Filmów Piłkarskich. Wśród seansów także "Dekada GieKSy"!

W warszawskiej Kinotece zaprezentowane zostaną najważniejsze dokumenty ostatnich miesięcy, które są odbiciem współczesnego świata piłki nożnej – jego problemów, absurdów i wyzwań oraz portrety filmowe legend futbolu.

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Piłkarskich zostanie podzielona na trzy sekcje tematyczne:


1) sekcja główna to pełnometrażowe filmy dokumentalne, zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku. W tej sekcji 27 maja o godz. 15:00 odbędzie się seans dokumentu o sukcesach drużyny z Katowic - “Dekada GieKSy”. 


2) sekcja filmów krótkometrażowych „Krótka Piłka" pokaże etiudy, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie;


3) w sekcji retro wrócimy do ważnych, ale zapomnianych filmów z piłkarskimi wątkami i pokażemy najlepsze filmy dokumentalne, jak i fabularne o tematyce piłkarskiej, wyprodukowane przed 2016 rokiem.


- Cieszymy się, że rozwijamy ten wyjątkowy projekt na pograniczu futbolu i filmu. Możemy was zaprosić na kolejne wielogodzinne oglądanie najlepszych filmów piłkarskich - mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Organizatorami imprezy są Polski Związek Piłki Nożnej oraz Fundacja Piłkarstwa Polskiego. 


„Dekada GieKSy” to film przypominający sukcesy piłkarzy GKS-u Katowice z przełomu lat 80. i 90. Drużyna z Katowic trzykrotnie sięgała w tym okresie po Puchar Polski i czterokrotnie po wicemistrzostwo kraju. W europejskich pucharach rywalizowała z tak wielkimi firmami jak Bayer Leverkusen, Club Brugge, Galatasaray Stambuł, Benfica Lizbona, czy Girondins de Bordeaux.

 

">

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.