„Młoda GieKSa” zagrała w Nowym Jorku

29 Sep 2017 Share

Drużyna Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” zagrała w Nowym Jorku, gdzie odbył się światowy finał turnieju Danone Nations Cup 2017. Organizatorem turnieju jest firma Danone, która działa na rzecz promocji zdrowia i zdrowego stylu życia.

Przedmieścia New Jearsy, żółty, szkolny autobus, policyjna eskorta i dobra zabawa – tak ostatnie kilka dni spędzili młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa (rocznik 2005/2006). Drużyna zwyciężyła w polskich eliminacjach Danone Nations Cup 2017 i w nagrodę wzięła udział w finale światowym w USA, gdzie  o puchar rywalizowało 38 zespołów.


Turniej piłkarski na światowym poziomie


W Nowym Jorku na młodych piłkarzy z Polski czekała mocna grupa oraz rozgrywki zorganizowane na światowym poziomie. Zgodnie podkreślają to nie tylko trener naszej reprezentacji, ale również sami młodzi zawodnicy, doceniając profesjonalną organizację rozgrywek oraz dodatkowe atrakcje z obszaru aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się.  Niepowtarzalna atmosfera została utrwalona na zdjęciach.

Spełnione marzenie


Szansa na zagranie na nowojorskim stadionie podczas międzynarodowego turnieju to niezapomniane doświadczenie, które rzadko możemy zapewnić kadrom juniorskim. - Możliwość przeżycia takiego doświadczenia jest istotna dla dzieciaków. Nie tylko daje im szansę na podniesienie poziomu sportowego, ale również motywuje do dalszej, wytężonej pracy - komentuje trener młodzików, Łukasz Bagsik. Danone Nations Cup to również wielkie przeżycie dla rodziców młodych zawodników ze Śląska, którzy z zapartym tchem śledzili sportową rywalizację. Wyniki rywalizacji znajdziecie TUTAJ.


Zdrowe wybory na co dzień


Celem turnieju jest motywowanie najmłodszych, oraz ich rodziców, do dokonywania zdrowych wyborów na co dzień. Wszystko w atmosferze dobrej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Takie okoliczności sprzyjają budowaniu zdrowych nawyków, które są bezcennym kapitałem na przyszłość.  - Dzieciństwo, to najlepszy czas na naukę zdrowych nawyków, które zostaną z nami przez całe życie. Dlatego obok oferowania wartościowych produktów, podpowiadamy, jak dbać o prawidłowo zbilansowaną dietę i promujemy zdrowy styl życia. Danone Nations Cup to turniej, który służy odkrywaniu sportowych pasji u dzieci i jest doskonałą okazją do budowania zdrowych nawyków - komentuje organizację turnieju piłkarskiego przez firmę na co dzień zajmującą się produkcją świeżych produktów mlecznych Małgorzata Kołodrub, dyrektor ds. komunikacji. 


Turniej piłkarski Danone Nations Cup


Danone Nations Cup to największy na świecie  turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku 10-12 lat, zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Celem rozgrywek jest inspirowanie milionów dzieci do sięgania po swoje marzenia oraz promowanie pozytywnych, sportowych wartości oraz zdrowych nawyków, poprzez dobrą zabawę.


Danone Nations Cup składa się z dwóch części – krajowych rozgrywek oraz światowego finału. Rocznie w turniejach lokalnych bierze udział 2,5 miliona dzieci z 32 krajów. Spośród tej grupy 400 dzieci  wyjeżdża na wielki finał, co roku organizowany w innej części świata. W 2012 roku światowy finał odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na Światowe Finały 2017 do Nowego Jorku polecieli zwycięzcy lokalnych rozgrywek – Akademia Piłkarska „Młoda GieKSa” rocznik 2005/2006. 


Organizatorem Danone Nations Cup jest Danone, producent smacznych produktów mlecznych wysokiej jakości. Firma jest częścią grupy spółek DANONE. Więcej na www.danone.pl.


O grupie spółek DANONE


DANONE to światowy lider rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce funkcjonują 4 spółki należące do grupy: DANONE (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), NUTRICIA (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz NUTRICIA Medyczna (żywność medyczna). Realizują one misję DANONE, która brzmi: „Poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe”. Grupa spółek DANONE działa w 12 lokalizacjach na terenie Polski. Zatrudnionych jest w nich łącznie ok. 3 500 osób.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.