W Tychach zapuścili wąsa dla jaj

2019-11-28
Kiedyś był po prostu modny, teraz ma zwrócić uwagę na bardzo poważny problem. Na całym świecie aktorzy, sportowcy, muzycy i celebryci zapuszczają wąsy dla jaj. Od kilku lat w akcji „Movember” biorą udział hokeiści GKS-u Tychy. Teraz dołączył do niej piłkarz Sebastian Steblecki.

 Najczęściej jak spotykam ludzi, to pytają mnie czy ten wąs jest doklejony. Jedna osoba stwierdziła nawet czy przypadkiem nie przeniosłem się do lat osiemdziesiątych. Wszyscy reagują bardzo humorystycznie - mówi Sebastian Steblecki, piłkarz GKS Tychy.

 

W ten sposób prowokują do dyskusji i zwracają uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, które pozwolą na szybkie wykrycie raka prostaty i jąder. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80 roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzykowzrasta wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Nowotwór ten zajmuje niezmiennie 4. miejsce pod względem śmiertelności na świecie.

 

Na profilu GKS Tychy na facebooku każdy z Was może pochwalić się swoim wąsem. W komentarzach pod filmem możecie publikować swoje zdjęcia. Autorzy najbardziej kreatywnych wąsów otrzymają zaproszenia na mecze pucharowe: 1/8  Totolotek Pucharu Polski: GKS Tychy - ŁKS Łódź i hokejowy turniej finałowy na Stadion Zimowy w Tychach!Autor: GKS Tychy, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku