Lekcja 1930 - rok szkolny z Chojnicami

2019-09-10
W związku z tym, że od kilku dni trwa nowy rok szkolny Chojniczanka Chojnice przygotowała specjalną ofertę, która pomoże urozmaicić zajęcia dydaktyczne. "Lekcja 1930" to nowy program, który klub kieruje do zorganizowanych grup (dzieci i młodzieży do 17. roku życia) z placówek opiekuńczo-wychowawczych, stowarzyszeń, fundacji, parafii, klubów sportowych itp.

Program ten ma na celu przede wszystkim promowanie w „Żółto-biało-czerwonych” barwach zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uświadamianie, że zajęcia WF-u są niezbędne do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego od najmłodszych lat.

 

W związku z powyższym Chojniczanka Chojnice otwiera się z propozycjami:

 

- udziału w meczach Fortuna 1 ligi oraz Pucharu Polski – możliwość obejrzenia meczu ze specjalnie przygotowanego Sektora Dziecięcego, który oferuje również dodatkowe atrakcje. Sektorem opiekują się animatorki z Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty”. Znaleźć tam można również tablicę do malowania kredą oraz skrzynkę na listy do zawodników pierwszej drużyny.

- zwiedzania stadionu – ta forma oferty obejmuje dwie części. Pierwszą z nich jest wycieczka po obiekcie, której przewodnikiem będzie zawodnik pierwszej drużyny (w przypadku najmłodszych grup będzie to również Chojnuś – maskotka klubu). Zabierze on uczestników między innymi na Sektor Dopingowy, do szatni, Centrum Medialnego oraz oprowadzi po siedzibie klubu. W drugiej części zwiedzania zawodnik przeprowadzi rozgrzewkę oraz mecz na bocznym boisku. Po wszystkim pamiątkowe zdjęcie na płycie głównej boiska!

- lekcje WF – wielu naszych zawodników posiada uprawnienia trenerskie, a dzięki doświadczeniu jakie zdobyli na boiskach Ekstraklasy czy 1 Ligi są w stanie przeprowadzić 45 minutowe jednostki treningowe w ramach lekcji wychowania fizycznego,

- wizyty zawodników w szkołach – w zależności od wieku odbiorców przewidujemy kilka scenariuszy tej formy oferty. Jest to między innymi przeprowadzenie gier i zabaw czy pokaz sztuczek piłkarskich dla najmłodszych. Starszym chętnie opowiemy na czym polega praca piłkarza oraz zaprezentujemy podstawowe ćwiczenia piłkarskie. Natomiast z młodzieżą omówimy zalety aktywnego spędzania czasu oraz aktywności fizycznej, odpowiemy na pytania i przedstawiamy historię naszego klubu.

 

Szczegółowa oferta Chojniczanki Chojnice w kwestii "Lekcja 1930". Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku