Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 2:0

2018-04-12 09:19:00
Zagłębie Sosnowiec wygrało drugi mecz z rzędu. Tym razem gospodarze okazali się lepsi od Rakowa Częstochowa.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Rakowa. W 8. minucie Piotr Malinowski dostał bardzo dobrą piłkę w pole karne. Zawodnik gości został jednak powstrzymany przez bramkarza. Sędzia od razu wskazał na wapno. Jednak po konsultacji z arbitrem bocznym anulowano karnego.

Chwilę później "Malina" dośrodkował po ziemi, ale Adama Czerkasa uprzedził Dawid Kudła. Kwadrans spotkania efektowanie zamknęło Zagłębie, które objęło prowadzenie. Znakomitym uderzeniem popisał się Callum Rzonca, a kibice z Sosnowca mogli celebrować gola. W 20. minucie byliśmy świadkami dwóch okazji dla czerwono-niebieskich. Najpierw strzelał Czerkas, a następnie Formella. Ponownie górą był golkiper gospodarzy. W odpowiedzi Alexandre M'Futila trafił w słupek, a w kolejnej akcji Martin Pribula skutecznie wykończył kontratak sosnowiczan. W 23. minucie było 2:0 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej części kontaktowego gola mógł zdobyć Mondek, ale przestrzelił. W odpowiedzi kontratak Zagłębia czterech na jednego w ostatniej chwili powstrzymał Jakub Łabojko.

W drugiej części cofnięci sosnowiczanie bronili się bardzo skutecznie, a zespołowi beniaminka trudno było stworzyć sobie dogodne okazje. Jedną z nielicznych był strzał Jakuba Łabojki z dystansu, po którym Kudła sparował futbolówkę. Raków ryzykował, a podopieczni trenera Dariusza Dudka mogli pokusić się o podwyższeniu rezultatu wyprowadzając kontrataki. Jednak albo  obrona gości wraz z Jakubem Szumskim powstrzymywali napastników albo w szeregach Zagłębia brakowało dokładności. W końcówce Raków ostatni raz zerwał się do ataku. Najpierw dośrodkował Piotr Malinowski, a Andrzej Niewulis trafił w słupek, a następnie Szczepański uderzał niecelnie. Bramka strzeżona przez Kudłę była jak zaczarowana. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)

1:0 Rzonca 15'

2:0 Pribula 23'

Żółte kartki: Góra – M'Futila, Cichocki, Sanogo.

Sędziował: Mariusz Złotek

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Rzonca, Cichocki, Pribula (42' Wrzesiński), Milewski, Sanogo (78' Lewicki), M'Futila, Puchacz.

Raków: Szumski - Niewulis, Figiel (46' Rakhmanov), Radwański, Czerkas (74' Wójcik), Formella, Malinowski, Tomalski (46' Szczepański), Mondek, Góra, Łabojko.

Autor: Raków Częstochowa, Fot. Zagłębie Sosnowiec