Udana pogoń Miedzi

2017-11-13 11:47:00
W meczu 17. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź zremisowała 2:2 z Puszczą po emocjonującym widowisku! Legniczanie przegrywali do przerwy 0:2, ale w drugiej połowie wyrównali po dwóch golach rezerwowego Fabiana Piaseckiego.

Pierwsza połowa miała nietypowy przebieg. Legniczanie często gości w polu karnym Puszczy i mogli otworzyć wynik, a to rywale strzelili dwie bramki. Wydawało się, że gol dla Miedzi to tylko kwestia czasu – bramkarza Puszczy próbowali pokonać m.in. Łobodziński, Mystkowski, Marquitos, Augustyniak czy Vojtus, ale bezskutecznie.

Za to w 40. minucie wynik otworzyli rywale, a konkretnie Maciej Domański, który precyzyjnym strzałem z 16 metrów tuz przy słupku wpakował piłkę do siatki. Legniczanie natychmiast odpowiedzieli i po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową z kilku metrów uderzył Omar Santana – pika leciała w „okienko bramki”, ale jakimś cudem bramkarz Marcin Staniszewski zdołał przenieść ją nad poprzeczką. Kiedy wydawało się, że w tej części meczu nic się już nie wydarzy, goście zdobyli druga bramkę „do szatni”. Zamieszanie w polu karnym i błędy obrońców Miedzi wykorzystał Uwakwe, który strzałem pod poprzeczkę skierował piłkę do bramki.

W drugiej połowie Miedź zagrała lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Dobrą zmianę dał Mladen Bartulović (zastąpił kontuzjowanego Franka Adu Kwame), a prawdziwym dżokerem w talii trenera Nowaka okazał się Fabian Piasecki. Drugi napastnik Miedzi pojawił się na boisku w 71. minucie i już w swojej pierwszej akcji zdobył gola kontaktowego pięknym strzałem z około 25 metrów!

Od tego czasu Miedź atakowała jeszcze zacieklej i raz za razem bramkarz i obrońcy Puszczy mieli ręce pełne roboty. W 84. minucie z 16 metrów potężnie uderzył na bramkę Tomislav Bożić – piłka odbiła się od poprzeczki i spadła w polu karnym, dopadł do niej Piasecki i po raz drugi skierował do bramki, doprowadzając do remisu 2:2. Legniczanie mogli nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w końcówce meczu zabrakło nieco szczęścia i precyzji.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:2)

0:1 Domański 40'

0:2 Uwakwe 45'

1:2 Piasecki 72'

2:2 Piasecki 84'

Żółte kartki: Augustyniak, Marquitos oraz Uwakwe, Staniszewski.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 2400.

Miedź: Sapela - Bartczak, Perez, Bożić, Adu (46' Bartulović) - Santana, Augustyniak, Mystkowski - Łobodziński, Vojtus, Marquitos (71' Piasecki).

Puszcza: Staniszewski - Czarny, Uwakwe, Domański (86' Kotwa), Stefanik, Ryndak, Orłowski (90' Lepiarz), Stawarczyk, Szewczyk (73' Żurek), Bartków, Mikołajczyk.