Puszcza – Drutex-Bytovia 2:0

2018-04-16 09:25:00
Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa Puszcza Niepołomice zapisała na swym koncie trzy punkty. Po bardzo dobrym, w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza, meczu pokonała ona Drutex-Bytovię Bytów 2:0.

Pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem, gdy po centrze Orłowskiego Drzazga posłał piłkę do bramki głową. Zdobyty gol podziałał mobilizująco na gospodarzy. Bardzo aktywni byli na skrzydłach Ryndak i Żurek, a w środku pola rządził Stefanik. Po uderzeniach tego ostatniego piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a potem nieznacznie minęła słupek. Goście zagrozili bramce rywala tylko raz, gdy po strzale Rzuchowskiego znakomicie zachował się Staniszewski.

Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, z lewej strony dośrodkował Żurek, a Stępień głową skontrował piłkę i ta wpadła do bramki.

W drugiej połowie goście starali się bardziej niż w pierwszej, ale nie zagrozili poważniej bramce Puszczy. Gospodarze zaatakowali w końcówce, najpierw dwukrotnie Szewczyk, a potem Stefanik mogli wpisać się na listę strzelców.

Puszcza Niepołomice – Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (2:0)

1:0 Drzazga 3'

2:0 Stępień 45'

Żółte kartki: Żurek, Orłowski – Zarksis, Jakóbowski, Gonzales.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 805.

Puszcza: Staniszewski –  Stępień, Czarny, Stawarczyk, Bartków, Ryndak (81' Szewczyk) , Uwakwe, Stefanik, Drzazga (67' Mikołajczyk), Żurek, Orłowski.

Drutex-Bytovia: Szromnik – Opałacz, Rzuchowski, Kamiński, Jakóbowski (82' Kpasa), Syrdykowski, Kuzdra (70' Wilk), Zarksis, Adamek (24' Wacławczyk), Gonzales, Wolski.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice