Punkty potrzebne jak tlen

2017-04-21 20:32:00
Wiśle punkty potrzebne są jak tlen, dlatego też nikt nie będzie miał wątpliwości co do ogromnej determinacji zespołu z Puław. Wprawdzie na ten moment Wisła plasuje się na bezpiecznej pozycji w tabeli, jednak znajdujący się tuż za jej plecami GKS Tychy na koncie ma tyle samo punktów i ustępuje póki co tylko gorszym bilansem meczów bezpośrednich.

W sobotę na puławskim stadionie pojawi się dowodzona przez Jana Kociana, ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na jesieni na stadionie w Bielsku padł bezbramkowy remis. Tym razem Wiślacy będą chcieli zatrzymać Górali i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Od początku rundy wiosennej trener Adam Buczek powtarza, że łatwych meczy nie będzie i biorąc pod uwagę sytuację w lidze trzeba przyznać mu rację. Tym bardziej teraz gdy 4 mecze z kolei czekają beniaminka potyczki z rywalami z górnej części tabeli.

Na początek przyjeżdża do Puław Podbeskidzie Bielsko – Biała, które ma dobry bilans spotkań wyjazdowych. Na 13 dotychczas rozegranych meczów w roli gościa, Podbeskidzie wygrało 6, zaliczyło 5 remisów i odniosło zaledwie 2 porażki. Kurs, że Podbeskidzie będzie prowadzić po pierwszej połowie wynosi 2.66.

– Na pewno nie jest tak, że się czegoś obawiamy w tym spotkaniu. Chcemy zagrać swoją piłkę, nie dać sobie niczego narzucić i od pierwszej minuty grać wykorzystując swoje atuty – podkreśla trener Adam Buczek.

Piłkarze z Puław będą musieli zwrócić baczną uwagę na Szymona Lewickiego i Tomasza Podgórskiego, którzy łącznie strzelili dla Podbeskidzia już 13 bramek. Na odpowiednią "opiekę" zasługuje również Nermin Haskić, środkowy napastnik który już pokazała, że potrafi strzelać bramki, mimo, że trafił on do drużyny Górali dopiero przed rundą wiosenną. Kurs w Fortunie, że w sobotnim meczu będzie przedział bramek 2-3 wynosi 1.9.

Trener Buczek będzie musiał poradzić sobie bez Mateusza Pielacha, które czeka dłuższy rozbrat z piłką. Do pełni sił wrócił natomiast Michał Budzyński, regularnie z drużyną trenuje również Łukasz Turzyniecki.

Media Press Kit: Wisła Puławy - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Autor: Podbeskidzie/Wisła Puławy, Fot. Podbeskidzie