PP: Raków razem z Odrą i Puszczą w 1/4 finału

2018-12-06 21:55:00
Raków Częstochowa po wygranej 3:0 z Wigrami Suwałki awansował do 1/4 Pucharu Polski. Tym samym lider Fortuna 1 Ligi dołączył do Puszczy Niepołomice i Odry Opole, które awans wywalczyły już wcześniej.

Raków Częstochowa od początku miał kontrolę nad spotkaniem w Suwałkach. Już w 10. minucie goście wykorzystali rzut karny. W kolejnych minutach lider Fortuna 1 Ligi spokojnie rozgrywał futbolówkę i jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie za sprawą Tomasa Petraska. Wigry ruszyły do ataków tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, jednak to Raków zdobył kolejną bramkę. Do końca wynik już się nie zmienił.

Tym samym Raków jest trzecim przedstawicielem Fortuna 1 Ligi, któremu udało się awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wcześniej Puszcza Niepołomice pokonała Wisłę Płock, a Odra Opole Wisłę Sandomierz.

Losowanie par 1/4 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek o godzinie 12:00.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)
Bramki: Petr Schwarz 10', Tomas Petrasek 30' 53'