PP: Odra gra dalej. Koniec marzeń Bruk-Bet Termaliki i Chrobrego

2018-12-05 22:29:00
Do grona ćwierćfinalistów Pucharu Polski dołączyła Odra Opole. Udział w rozgrywkach na 1/8 finału zakończyły ekipy Bruk-Bet Termaliki i Chrobrego Głogów.

WISŁA SANDOMIERZ – ODRA OPOLE 0:1

Odra Opole skromnie pokonała Wisłę Sandomierz i zakończyła piękna przygodę trzecioligowca w Pucharze Polski. Gola na wagę awansu zdobył w pierwszym kwadransie gry. Odra przeważała, ale brakowało skuteczności lub szczęścia – Moder dwukrotnie trafił w słupek. Dzięki wygranej, ekipa Mariusza Rumaka przerwała serię 5 porażek z rzędu.

BRUK-BET TERMALICA – LECHIA GDAŃSK 1:3

Nie udało się Bruk-Bet Termalice awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski. Pierwszoligowiec pozostawił jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. "Słonie" najwięcej szans na bramkę miały w pierwszej połowie, ale dobrze bronił bramkarz gości. Gdy wydawało się, że na przerwę obie ekipy będą schodzić przy wyniku 0:0, Lechia za sprawą kapitalnego uderzenia Łukasika wyszła na prowadzenie. W drugiej części spotkania Bruk-Bet musiał radzić sobie w 10 po czerwonej kartce dla Wlazły. Piłkarze trenera Kaczmarka mimo straconej 2 bramki do końca walczyli o zmianę rezultatu. Kontaktowego gola zdobył Kiełb, ale ostatnie słowo należało do Lechii, a konkretnie Wolskiego, który w doliczonym czasie gry zdobył 3 bramkę.

CHROBRY GŁOGÓW – LEGIA WARSZAWA 0:3

Mistrz Polski i obrońca tytułu Pucharu Polski pokonał Chrobrego i awansował do ćwierćfinału imprezy. Gole dla Legionistów strzelali Kucharczyk i dwukrotnie Cafu. Spotkanie z trybun oglądał komplet widzów - 2569.