Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:2

2018-06-14 09:28:00
Pogoń spadła do II ligi. Siedlczanie w rewanżowym barażu przegrali 1:2 Garbarnią Kraków.

W pierwszej połowie Pogoniści grali jakby zadowalał ich remis 0:0. To był korzystny dla nich wynik, jednak niezwykle niebezpieczny. Najlepszą szansę dla siedlczan w 8. minucie miał Dominik Kun, ale uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej połowy ambitnie walczący Garbarze zdobyli gola do szatni. Jego autorem był Filip Wójcik, który wykorzystał wybicie piłki przed siebie po strzale Krzysztofa Kalemby z rzutu wolnego.

Srodze zawiedli się ci, którzy oczekiwali nagłej przemiany Pogoni w drugiej połowy. Bliski wyrównania był Jarosław Ratajczak, jednak biało-niebiescy bili głową w brązowy mur. W 80. minucie Kalemba zamienił na bramkę podanie Michała Wrześniewskiego. Siedlczanie potrzebowali trzech bramek do awansu. Udało się zdobyć jedną, a jej autorem był Damian Świerblewski. Tym samym Pogoń Siedlce spadła do 2. Ligi. W Nice 1 Lidze w przyszłym sezonie zobaczymy Garbarnię Kraków!

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:2 (0:1)

0:1 Wójcik 45'

0:2 Kalemba 80'

1:2 Świerblewski 87'

Żółte kartki: Chyła, Gordon, Zjawiński, Kun, Wichtowski, Bajdur, Szrek, Żytko – Kalemba, Ogar, Pietras.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 1957.

Pogoń: Misztal – Gordon (46' Szrek), Wichtowski, Żytko, Ratajczak – Kun, Chyła, Polkowski (60' Świerblewski), Tomasiewicz, Zjawiński (77' Bajdur) – Paluchowski.

Garbarnia: Cabaj – Wrześniewski (88' Furtak), Garzeł, Kalemba,  Pietras – Wójcik (64' Krykun), Masiuda, Wojcieszyński, Kiebzak – Kitliński (65' Serafin), Ogar.