Pogoń Siedlce – Chojniczanka 3:2

2018-05-14 08:24:00
Pogoń Siedlce odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie. Pogoń - Chojniczanka 3:2.

Początek spotkania był spokojny. W 6. minucie groźny strzał z kilku metrów oddał Paweł Zawistowski, ale na jego linii znalazł się Mateusz Żytko. Po kwadransie gry Bajdur zacentrował z prawej flanki do Rybskiego, który nie zdołał oddać czystego uderzenia.

W 19. minucie Chojniczanka objęła prowadzenie. Z lewego skrzydła centrował Maciej Górski, Rafał Misztal nie zdołał opanować piłki, z czego skwapliwie skorzystał Wojciech Lisowski, pakując ją do pustej bramki. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w ciekawe sytuacje.

W 38. minucie Pogoniści doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym Bajdur, piłkę zgrywał Żytko, a o wykończenie zadbał Paluchowski. W 41. minucie Misztal dobrze interweniował po strzale Emila Drozdowicza z kąta. W ostatniej akcji pierwszej połowy Radosław Janukiewicz poradził sobie ze strzałem Daniela Chyły z głowy, ale dobitka Paluchowskiego ponownie okazała się niemożliwa do zastopowania. Do przerwy było 2:1 dla Pogoni.

Tuż po zmianie stron Paluchowski miał szansę na hat tricka, ale zabrakło mu centymetrów po wstrzeleniu piłki przez Bajdura. W 51. minucie skrzydłowy Pogoni uderzał na raty z rzutu wolnego, ale Janukiewicz był czujny. Chwilę później Chojniczanka postarała się o wyrównanie. Po centrze Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego celnie główkował Tomasz Boczek. W 56. minucie Chyła nie zdołał skutecznie zamknąć dośrodkowania Bajdura z rzutu wolnego. Chwilę później bliski szczęścia był Ratajczak, ale piłka po jego strzale minęła chojnicką bramkę.

W 61. minucie ponownie dał znać o sobie kat Chojniczanki. W tę rolę wcielił się Paluchowski, który wykończył altruistyczne dogranie Dominika Kuna. W 73. i 74. minucie Pogoń miała opatrzność po swojej stronie. Najpierw Adam Ryczkowski nie zrobił użytku z bezpańskiej piłki w polu karnym gospodarzy, a następnie Dominik Jończy ostemplował poprzeczkę. W końcówce Pogoniści skutecznie się bronili i zanotowali pierwsze domowe zwycięstwo w 2018 roku!

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)

0:1 Lisowski 19'

1:1 Paluchowski 38'

2:1 Paluchowski 45'

2:2 Boczek 53'

3:2 Paluchowski 61'

Żółte kartki: Tomasiewicz, Paluchowski, Ratajczak – Piotrowski, Górski, Wołąkiewicz, Boczek, Lisowski, Jończy, Mikołajczak.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 1514

Pogoń: Misztal – Szrek, Gordon, Żytko, Ratajczak – Bajdur (83' Polkowski), Chyła, Tomasiewicz (81' Mroziński), Rybski (69' Rodak), Kun – Paluchowski.

Chojniczanka: Janukiewicz – Lisowski, Jończy, Boczek, Pietruszka – Piotrowski, Wołąkiewicz (57' Ryczkowski), Paprzycki, Zawistowski, Drozdowicz (78' Steblecki) – Górski (69' Mikołajczak).