Podsumowanie sobotnich meczów 17. kolejki Fortuna 1 Ligi

2018-11-03 21:08:00
W sobotnich spotkaniach Fortuna 1 Ligi nie brakowało bramek! Najwięcej goli kibice obejrzeli w Łodzi, gdzie tamtejszy ŁKS rozgromił aż 5:1 Odrę Opole.

Warta Poznań tuż po gwizdku zaczynającym drugą połowę wyszła na prowadzenie. Ale to Bruk-Bet Termalica z Poznania ostatecznie wywiozła trzy punkty. W przeciągu zaledwie jednej minuty najpierw gola zdobył Roman Gergel, a następnie Michał Skóraś.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica 1:2 (1:2)
Bramki: Wojciech Onsorge 47' - Roman Gergel 65', Michał Skóraś 66'

ŁKS Łódź do tej pory miał problemy z wygrywaniem na własnym stadionie. Tym razem podopieczni Kazimierza Moskala byli niezwykle skuteczni w starciu z Odrą Opole. Gospodarze umocnili się na pozycji wicelidera Fortuna 1 Ligi.

ŁKS Łódź - Odra Opole 5:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Widejko 38', Dani Ramirez 51', Artur Bogusz 54', Rafał Kujawa 62', Maksymilian Rozwandowicz 74' (k) - Jan Sobociński 53' (s)

Pewną wygraną zanotował także lider. Raków Częstochowa zdobył trzy bramki w Suwałkach. Wigry zanotowały kolejny mecz z rzędu bez zwycięstwa i niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej Fortuna 1 Ligi.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: Tomáš Petrasek 41', 83', Szymon Lewicki 70'

Kolejny raz emocji nie zabrakło w Bytowie. Bytovia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale za każdym razem GKS Katowice potrafił zdobyć bramkę wyrównującą. Co ciekawe, w 70. minucie bramkę samobójczą zdobył Jakub Wawrzyniak, a pod koniec meczu to właśnie ten zawodnik zdobył gola wyrównującego.

Bytovia Bytów - GKS Katowice 2:2 (2:2)
Bramki: Juliusz Letniowski 55', Jakub Wawrzyniak 70' (s) - Bartosz Śpiączka 61', Jakub Wawrzyniak 87'

Stal w Mielcu rozgromiła Stomil. Dla zawodników Artura Skowronka była to trzecia wygrana z rzędu. Biało-niebiescy umocnili się w górnej częsci tabeli, natomiast Stomil nadal ma problem, aby odbić się od dna.

Stal Mielec - Stomil Olsztyn 4:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Nowak 36', Andreja Prokić 53', Łukasz Wroński 61', Kacper Sadłocha 81'

Najmniej bramek padło w Krakowie. Tamtejsza Garbarnia przegrała z Puszczą Niepołomice, która dość niespodziewanie nadal utrzymuje się w czubie tabeli. Gola na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Drzazga. Garbarnia nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Drzazga 67'

Bardzo emocjonujący mecz oglądali kibice w Nowym Sączu i przed telewizorami. Sandecja Nowy Sącz zdobyła najszybszego gola w historii Fortuna 1 Ligi. Mateusz Klichowicz na listę strzelców wpisał się już w 16 sekundzie. Gospodarze nie utrzymali jednak prowadzenia do końca i musieli podzielić się punktami z rywalami.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Klichowicz 1' - Adam Żak 88'