Niedziela w F1L: Raków i Sandecja na czele

2018-12-02 16:27:00
Sandecja Nowy Sącz po bezbramkowym remisie w Katowicach utrzymała pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi. Raków Częstochowa umocnił się na miejscu lidera, a Stal Mielec zrównała się punktami z ŁKS-em Łódź.

Nie ma mocnych na Raków Częstochowa. Lider Fortuna 1 Ligi odniósł kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Marka Papszuna pokonali na wyjeździe Odrę Opole. Wynik spotkania otworzył Petrasek. Gospodarze ruszyli do ataków, jednak nie potrafili pokonać Michała Gliwy. W końcówce gola na 2:0 z rzutu karnego zdobył Petr Schwarz 85.

Odra Opole - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
Bramki: Tomas Petrasek 68', Petr Schwarz 85' (k)

Sandecja Nowy Sącz spędzi zimę na pozycji wicelidera Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w ostatnim meczu w 2018 roku bezbramkowo zremisowali w Katowicach z tamtejszym GKS-em Katowice. W 30. minucie spotkania rzut karny mieli gospodarze, jednak strzał Adriana Błąda obronił Marek Kozioł, dla którego było to 4 obroniona "jedenastka" w tym sezonie.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0

W Mielcu spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili po golu Mateusza Kuzimskiego. Podrażnienie gospodarze szybko jednak odwrócili losy meczu i już do przerwy prowadzili 2:1. W drugiej połowie gole już nie padły. Taki wynik spowodował, że Stal przezimuje na 3. miejscu w tabeli, ponieważ ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z ŁKS-em Łódź.

Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:1 (2:1)
Bramki: Bartosz Nowak 36', Josip Soljic 45' (k) - Mateusz Kuzimski 15'

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie zostanie rozegrany w poniedziałek 3 grudnia o godzinie 13:00.