Najmłodszy strzelec w historii ligi!

2018-11-04 08:38:00
PGE FKS Stal Mielec rozgromił Stomil Olsztyn 4:0 i zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze. Na uwagę zasługuje jednak strzelec czwartego gola dla gospodarzy – Kacper Sadłocha!

Urodzony 1 grudnia 2002 roku Sadłocha zadebiutował w pierwszej drużynie Stali Mielec jeszcze za kadencji Zbigniewa Smółki. Pod koniec maja 2018 roku miał 15 lat, 5 miesięcy i 26 dni, gdy wszedł na boisko w meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 ze Stomilem w Olsztynie. Wtedy w 85. Minucie spotkania zmienił na placu gry Bartosza Nowaka.

Sadłocha w tym sezonie po raz pierwszy na boisku pojawił się w 15. kolejce w 90 meczu przeciwko GKS-owi Katowice. W sobotę w meczu ze Stomilem dostał od trenera Skowronka kwadrans. Na murawie zameldował się w 75. minucie, przy bardzo korzystnym dla Stali wyniku 3:0. W chwili pojawienia się na boisku, Sadłocha miał dokładnie 15 lat i 337 dni! Sześć minut później 15-latek wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat spotkania na 4:0.

>>>Gol Sadłochy<<<

Piłkarz Stali na pewno jest najmłodszym strzelcem gola w tym sezonie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej!

W poprzednim sezonie na pierwszoligowych boiskach pojawiali się już nastolatkowie. Materiał do przeczytania TUTAJ.