Miedź zastopowała beniaminka

2017-08-13 00:27:00
W meczu 3. kolejki Nice 1 Ligi Miedź pokonała w Opolu Odrę 4:2. Bramki dla legniczan zdobyli: dwie Jakub Vojtus, Rafał Augustyniak i Marquitos. Dla Odry trafili Marek Gancarczyk i Rafał Niziołek. To było pierwsze zwycięstwo Miedzi w tym sezonie ligowym!

Mecz fatalnie zaczął się dla Miedzi. Już w 6. minucie błąd legnickiej defensywy wykorzystał Gancarczyk, który przejął piłkę przed polem karnym Miedzi i ładnym, płaskim strzałem posłał piłkę do bramki tuż przy słupku. Miedź z czasem przejęła inicjatywę i atakowała coraz groźniej. W 16. minucie Łukasz Garguła przymierzył z rzutu wolnego z 20 metrów okienko opolskiej bramki, ale Weinzettel w ładnym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 26. minucie Miedz rozegrała kombinacyjny atak, piłka trafiła do Jakuba Vojtusa, a ten trafił w słupek. Dwie minuty później legniczanie znów rozmontowali obronę Odry, ale tym razem celne uderzenie Garguły na róg wybił bramkarz. Legniczanie doprowadzili do remisu tuż przed przerwą – z rzutu wolnego w pole karne Odry dośrodkował Garguła, najwyżej wyskoczył Rafał Augustyniak i strzałem głową skierował piłkę do bramki.

W drugiej połowie kibice nie mogli narzekać na nudę. W 54. minucie zawodnicy Odry przeprowadzili piękną akcję. Marcin Wodecki uruchomił w polu karnym Łukasza Winiarczyka i nasz lewy defensor znalazł się sam na sam z Pawłem Kapsą. Strzelił prawą – swoją słabszą – nogą, a doświadczony Paweł Kapsa umiejętnie skrócił kąt i uchronił Miedź od straty drugiego gola. W 65. minucie po ładnej, kombinacyjnej akcji Miedzi piłka trafiła w pole karne do Jakuba Vojtusa, a ten z najbliższej odległości skierował ją do siatki.

10 minut później Słowak wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym i Miedź prowadziła już 3:1. Ale za chwilę kontaktowe trafienie dla Odry zaliczył Rafal Niziołek, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego w okienko legnickiej bramki. Wydawało się, że końcówka spotkania będzie nerwowa, ale Miedź zdobyła kolejną bramkę – tym razem rzut karny za zagranie ręką Winiarczyka wykorzystał Marquitos i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Miedzi, dla której było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Nice 1 Ligi. Z kolei Odra po raz pierwszy zeszła z boiska pokonana.