GKS Katowice – Stal Mielec 0:2

2018-04-16 08:39:00
GKS Katowice przegrał na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Obie bramki padły w drugiej części meczu.

Pojedynek dwóch drużyn z czołówki zwiastował piłkarskie emocje przy Bukowej. W jednej z pierwszych akcji meczu, Adrian Błąd zaskoczył bramkarza gości dośrodkowaniem w światło bramki. Po niepewnej interwencji piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Obrona Stali cofnięta na swojej połowie, dawała GieKSie dużo możliwości do konstruowania akcji pozycyjnych. Mimo to w 17. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Jakub Arak zdołał oddać strzał, który zatrzymał się na bocznej siatce bramki Mateusza Abramowicza.

Goście byli w stanie odpowiedzieć na przewagę katowiczan i przenieść grę pod szesnastkę rywala. GKS odzyskał inicjatywę w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Po dwóch próbach Andreja Prokicia, piłka przelatywała obok słupka bramki Radosława Majeckiego. Jeszcze w ostatnich momentach do sytuacji dochodzili Błąd i Oktawian Skrzecz, ale żaden nie znalazł drogi do bramki. Do 45. minuty meczu kibice na Bukowej nie oglądali bramek.

Po wyjściu z szatni pierwszą groźną sytuację stworzyli mielczanie. Abramowicz sparował mocny strzał zza szesnastki. W 56. minucie spotkania, jeden z obrońców GieKSy zagrał w polu karnym ręką. Sędzia wskazał na jedenastkę, a tę na bramkę zamienił Martin Dobrotka. Gospodarze w odpowiedzi szukali szans skrzydłami. Gra się zaostrzyła i oglądaliśmy więcej fauli. Rywalizację zamknęło uderzenie zza szesnastki Jakuba Araka, który przebił się przez defensywę GKS-u i po strzale zmieścił piłkę tuż obok słupka. Po 90 minutach gry 2:0 dla Stali Mielec.

GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 (0:0)

0:1 Dobrotka 56' (k.)