Chrobry Głogów – Stal Mielec 3:5

2018-05-14 08:43:00
Chrobry Głogów przegrał ze Stalą Mielec 3:5 i po raz szósty z rzędu zszedł z boiska bez wygranej.

Zaczęło się niebywale, bo już w 4. minucie mieliśmy… 1:1. Najpierw rzut wolny wykonywał Mateusz Machaj. Nie była to jego pozycja, więc dośrodkował piłkę, ale to po drodze i tak wszystkich zaskoczyła, włącznie z bramkarzem Stali, i tym sposobem wpadła do środka. Zaskoczony był chyba także Chrobry, bo goście błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą Bartosza Nowaka.

W 15. minucie blisko zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego był Mateusz Machaj, lecz przeszkodą okazała się poprzeczka. Na tym też skończyła się obecność Machaja na boisku, bo po drugim starciu i upadku musiał je opuścić. Spora strata i jeden z ważniejszych momentów pojedynku.

Rywale przez jakiś czas lepiej utrzymywali się przy piłce, ale zatrzymał to w 27. minucie Damian Kowalczyk, który z bardzo trudnej pozycji, będąc niemal na samej linii końcowej, pokonał Radosława Majeckiego. Kiedy wydawało się, że głogowianie dowiozą to do końca tej połowy, bo gol dodał im spokoju i pewności, choć dwukrotnie groźnie strzelał Jakub Arak, co zatrzymywali kolejno Sławomir Janicki i Michał Michalec, już w doliczonym czasie Michał Ilków-Gołąb sfaulował w polu karnym Jakuba Araka. Jedenastkę wykorzystał Nowak, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

Pierwsze 45. minut nie zapowiadało takiego dalszego przebiegu, a później realizowano czarny dla Chrobrego scenariusz. Goście mieli kontrolę nad meczem i stwarzali sobie sytuacje. Musiało coś z tego wpaść i tak stało się w 74. minucie, gdy Sławomira Janickiego pokonał Jakub Arak. Po dograniu z prawej strony głogowski bramkarz odbił futbolówkę, a blisko niej znalazł się właśnie ten zawodnik mielczan. Pomarańczowo-czarni nie byli w stanie zaskoczyć i odpowiedzieć. W 87. minucie hat-tricka skompletował Nowak i choć zaraz potem, w 89. minucie, Karol Danielak po samodzielnym rajdzie zbliżył się do rywali na jedną bramkę, nie podziałało to na zespół. Już w doliczonym czasie wstrzelił się dobijający uderzenie Janoty, Jakub Arak.

Chrobry Głogów Stal Mielec 3:5 (2:2)

1:0 Machaj M. 4'