Chrobry Głogów – Pogoń Siedlce 3:1

2018-04-12 09:09:00
Pogoń nie odczarowała głogowskiego obiektu. Biało-niebiescy przegrali 1:3 z Chrobrym.

Chrobry tym razem uniknął straty gola jako pierwszy, ale to nie znaczy, że było bezpiecznie. Jednej z sytuacji po stronie Pogoni nie wykorzystał po wrzutce z rzutu rożnego uderzający tuż obok Meik Karwot. Chrobry jednak też próbował i dowód tego mieliśmy w 13. minucie, gdy piłkę wywalczyli Mateusz Machaj i Serhiy Napolov, a naprzód z nią popędził ten drugi. Przymierzył niecelnie i aż sam nie mógł w to uwierzyć, chowając głowę w koszulce.

W 17. minucie drugą asystę z rzędu zaliczył dośrodkowujący z prawej strony Jakub Bach, a skutecznie wykończył to strzelający z kilkunastu metrów Machaj.

Było 1:0, tyle że zaraz już… 1:1. Chrobry koniec końców nie uniknął straty bramki w pierwszej części (co wpisuje się w obraz rundy wiosennej), bo Sławomira Janickiego w 22. minucie zaskoczył Dariusz Zjawiński. Będąc za polem karnym po prostu zdecydował się na strzał. I wpadło. Ostatnie słowo w tej połowie należało do gospodarzy. Już w doliczonym czasie Machaj zrobił coś niespotykanego. Próbował w innych meczach, próbował, próbował i się udało - wkręcić bezpośrednio z rzutu rożnego. Zdecydowanie dobrze było to zobaczyć na żywo.

Gol do szatni podziałał na Chrobrego jeszcze bardziej motywująco, bo w drugiej połowie nie było mowy o niekorzystnym rezultacie. Strzelał Bach - obok. W doskonałej okazji, sam na sam, znalazł się Konrad Kaczmarek, który nawet lekko „położył” bramkarza, tyle że koniec końców z tego wziął się tylko korner. Do niego podszedł Machaj.

Dośrodkował mocno na głowę wbiegającego Michała Michalca i było 3:1. Tak grający Chrobry nie mógł tego oddać. Goście zagrozili właściwie tylko ze stałego fragmentu gry. W 71. minucie strzelał Zjawiński, lecz nieskutecznie.

Chrobry Głogów Pogoń Siedlce 3:1 (2:1)

1:0 Machaj M. 17'

1:1 Zjawiński 22'

2:1 Machaj M. 45'

3:1 Michalec 61'

Żółte kartki: Kona - Gordon, Rybski, Karwot, Płacheta.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów: 794.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb,  Michalec, Stolc, Danielak, Kona (73' Borecki), Gąsior, Bach (78' Nowicki), Machaj M., Napolov, Kaczmarek (61' Trytko).

Pogoń: Misztal - Gordon, Ratajczak, Zjawiński, Tomasiewicz, Rybski (79'Garyga), Wichtowski, Mroziński (64' Polkowski), Płacheta (67' Świerblewski), Karwot, Paluchowski.